Ćwierćfinały IEM Beijing-Haidian 2020 trwają w najlepsze. Dzisiaj w Europie do walki przystąpią dwie kolejne pary, w Ameryce zaś Liquid zagra z Triumph o wejście do tamtejszego finału. Razem z forBET przygotowaliśmy dla was analizę tych spotkań.

forBET jest legalnym polski bukmacher posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań na IEM Beijing-Haidian. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

European Union Complexity

*Kurs forBET:
1.70 : 2.07

Data rozpoczęcia
godz. 15:00; 20.11.2020

Germany BIG

Dzień rozpoczynamy naprawdę wielkim, nie tylko z nazwy, meczem. W europejskim ćwierćfinale zmierzą się Complexity i BIG, obie drużyny mające aspiracje na zwycięstwo w każdym turnieju. Problem w tym, że od czerwca ta sztuka udaje się tylko BIG, Juggernaut z kolei walczy z zastojem w tej materii. Czy IEM Beijing-Haidian coś zmieni? Póki co Complexity prezentuje się bardzo dobrze, w fazie grupowej wygrywając z Na'Vi oraz fnatic. BIG również ma za sobą dwie wygrane, z NiPem i ENCE.

Historia spotkań pomiędzy obiema drużynami jest jednak brutalna dla Complexity. Od maja obie ekipy spotkały się trzykrotnie w największych europejskich turniejach. Efekt? Trzykrotne zwycięstwo BIG i to w imponującym stylu. Tym bardziej może dziwić propozycja bukmachera na ten mecz, która ewidentnie sugeruje, że to organizacja Jasona Lake'a jest faworytem. Według mnie warto wykorzystać ten zawyżony kurs na BIG, który wynosi ponad 2 i zagrać na Niemców.

Denmark Heroic

*Kurs forBET:
1.75 : 1.99

Data rozpoczęcia
godz. 18:30; 20.11.2020

France Vitality

W drugim ćwierćfinale Heroic zmierzy się z Vitality. Można powiedzieć, że to klasyka ostatnich wielkich turniejów, obie drużyny bowiem spotkały się w finałach DreamHack Open Fall, a także ESL One Cologne. Co zaskakujące, górą dwukrotnie było Heroic. Francuzi na pewno chcą zmyć tę plamę ze swojej historii, a teraz jest doskonała okazja do rewanżu. Jak wygląda dyspozycja obu drużyn na IEM Beijing-Haidian dotychczas? Duńczycy wygrali z NiPem i North, ZywOo i spółka zaś pokonali Spirit i MAD Lions, ale przegrali z FaZe.

W tej parze zapowiada się naprawdę wyrównany mecz. W końcu spotykają się dwie najlepsze drużyny świata według rankingu HLTV, wytypowanie zwycięzcy jest więc ekstremalnie trudne. Wygląda na to, że Heroic ma patent na przeciwnika i przewagę psychologiczną. Francuzi zaś być może będą bardziej zdeterminowani, by wygrać. Pozostaje jeszcze kwestia rotowania zawodnikami – Vitality ostatnio wprowadziło kompletną nowość, czyli zmiany w składzie pomiędzy mapami. Być może to jest ten aspekt, który może zdezorganizować Duńczyków.

Osobiście zaryzykowałbym, stawiając na Vitality. Francuzi wiecznie nie będą przegrywać, a ostatni finał DreamHacka był naprawdę wyrównany. Kurs na ekipę ZywOo jest tym bardziej zachęcający, kręci się w okolicach 2. Według mnie gra warta świeczki, podobnie jak w przypadku BIG.

United States Liquid

*Kurs forBET:
1.08 : 6.70

Data rozpoczęcia
godz. 22:00; 20.11.2020

United States Triumph

Tutaj nie ma dużego pola do dyskusji. Liquid jest zdecydowanym faworytem do wygrania całego turnieju, nie tylko meczu ze słabym Triumph. To nie jest rywal na poziomie EliGE'a i spółki. Zapewne po raz kolejny musimy po prostu poczekać do finału, by zobaczyć mecz na wsyokim poziomie w rozgrywkach amerykańskich. Liquid dotychczas rozbiło 2:0 każdego rywala na turnieju, z Triumphem zapewne powtórzy ten wynik. Kurs na po prostu wygraną amerykańsko-kanadyjskiego składu jest zbyt mały, handicap -1,5 zaś to 1.48, co już jest o wiele ciekawszą pozycją w ofercie. I to również sugeruję dodać do swojego piątkowego kuponu.

*kursy z godziny 07:38, 20.11.2020.