North świetnie rozpoczyna przygodę z wydarzeniem ICE Challenge w Londynie. Duńczycy pokonali AVANGAR.

Pierwszy dzień zawodów ICE Challenge w Londynie zakończył pojedynek między North Esports AVANGAR. Mecz rozpoczął się od mapy wybranej przez duńską formację, aczkolwiek nie była ona wcale jednostronna. Ekipa z regionu CIS pokazywała, że potrafi walczyć i starała się ciągle trzymać kontakt z rywalem. Dopiero w końcówce cadiaN i spółka odskoczyli zwyciężając Mirage'a wynikiem 16:12.

Później przenieśliśmy się na Cache'a, na którym AVANGAR musiało się wziąć w garść, jeśli chciało doprowadzić do decydującej rozgrywki na Inferno. North wiedziało, że może zakończyć to starcie rezultatem 2:0 i konsekwentnie do tego dążyło. Ostatecznie jednak, to drużyna z Kazachstanu dała radę wyrwać wygraną do 13.

Inferno wyglądało zdecydowanie inaczej, niż poprzednie zmagania. Tym razem North Esports od początku kontrolowało przebieg spotkania. AVANGAR po stronie terrorystów praktycznie nie istniało, a w drugiej połowie miało niewielką szansę, żeby wrócić z wyniku 4:11. Duńczycy chwilę musieli się pomęczyć, żeby dopiąć swego, ale w końcu im się to udało.

Wyniki końcowe:

  • Kazakhstan AVANGAR 12:16 Denmark North
  • Kazakhstan AVANGAR 16:13 Denmark North
  • Kazakhstan AVANGAR 9:16 Denmark North

Kjaerbye i spółka przeszli do finału drabinki wygranych, w którym zmierzą się z Heroic, natomiast AVANGAR spadło do drabinki przegranych i zagra przeciwko Natus Vincere. Te mecze czekają nas dopiero jutro.