North jako pierwsze zapewniło sobie grę w Wielkim Finale ICE Challenge. Ekipa cadiaNa pokonała Heroic w finale drabinki wygranych.

Drugi dzień rozgrywek ICE Challenge rozpoczął się od finału drabinki wygranych, w którym udział wzięło North oraz Heroic. Mieliśmy zatem duńskie derby między formacjami, które wczoraj zaprezentowały bardzo dobrego CS-a, także ciężko było wytypować zwycięzcę. Pierwsza mapa została wybrana przez cadiaNa i spółkę, aczkolwiek kompletnie im na niej nie szło. Ekipa friberga grała praktycznie bezbłędnie po stronie broniącej i dość szybko zakończyła zmagania wynikiem 16:8.

Wiadome było, że North Esports nie podda się bez walki. Nuke wyszedł im znacznie lepiej, niż Mirage. Co prawda jedni i drudzy dzielnie walczyli, ale końcówka należała do drużyny valde, która mogła cieszyć się z triumfu 16:11.

Na decydującej mapie, którą był Train, North było w lepsze sytuacji startując po CT. Mogło wypracować sobie sporą przewagę i tak też zrobiło. W drugiej połowie musiało jedynie dopiąć swego zdobywając kilka punktów, co ostatecznie im się udało – 16:8.

Wyniki końcowe:

  •  Denmark Heroic 16:8 Denmark North
  •  Denmark Heroic 11:16 Denmark North
  •  Denmark Heroic 8:16 Denmark North

Niebawem powinno zacząć się starcie w drabince przegranych między Natus Vincere AVANGAR. Gorsza formacja na dobre pożegna się z zawodami w Londynie.