Lekkim rozczarowaniem kończy się przygoda AGO w Pinnacle Cup II. Jastrzębie przegrały z Copenhagen Flames i pożegnały się z turniejem.

  • Poland x-kom AGO 0:2 Denmark Copenhagen Flames (Ancient 12:16, Vertigo 7:16)

Pinnacle Cup to, co by nie mówić, rozczarowanie dla Polaków. x-kom AGO odpadło z turnieju już po 4. kolejce, posiadając bilans 1-3. Pytanie, czy koniec turnieju na nastąpiłby wcześniej, bowiem jedyne zwycięstwo zostało odniesione w starciu z TeamOne. TeamOne, które musiało oddać walkoverem trzecią mapę, przez konflikt zdarzeń Brazylijczyków.

Spotkanie z Copenhagen Flames wyglądało jeszcze gorzej, chociaż początek na to nie wskazywał. W końcu Polacy zaczęli Ancient od prowadzenia 7:1. Wówczas forma AGO załamała się, co wykorzystał przeciwnik w postaci… serii jedenastu wygranych z rzędu! Jastrzębie leżały na deskach i już nie wstały – Ancient zakończył się wynikiem 16:12 dla Płomieni. Zawiodły dotychczasowe armaty z Gniazda, czyli snatchie i F1Ku, którzy nieoczekiwanie zamykali tabelę.

Rywalizacja przeniosła się na Vertigo. Tutaj już od startu nie mieliśmy wątpliwości, której drużynie należy się zwycięstwo. Polacy mimo wygrania pistoletówki zakończyli pierwszą połowę wynikiem 3:12. Po zmianie stron Copenhagen Flames dopięło wszelkich formalności i ostatecznie wygrało 16:7. Szybka, przyjemna mapa dla Duńczyków i w rezultacie Polacy lądują za burtą Pinnacle Cup II.