Jesteśmy na półmetku rywalizacji w grupie A European Development Championship 4. Pierwsze miejsce zajęli gracze HYENAS, którzy w meczu zwycięzców pokonali IN GAME 2:0.

4. sezon European Development Championship rozpoczęły drużyny Akumy i HYENAS. Duńczycy bezproblemowo poradzili sobie z demQQ i spółką, wygrywając z nimi 16:9. Szczególnie dobrze wypadł Kjaerbye, który z 28 fragami nie miał sobie równych na serwerze.

W drugiej parze ex-Marlian zmierzyli się z IN.GAME. Starcie drużyn z regionu CIS wygrali Rosjanie, czyli gracze IN.GAME 16:12. Tutaj pierwsze skrzypce zagrał Gospadarov, który wyrównał rekord Kjaerbye'ego i również zdobył 28 trafień, co było najlepszym wynikiem na mapie.

Pierwszego dnia rozgrywek mieliśmy okazję śledzić mecz zwycięzców grupy A, czyli IN.GAME kontra HYENAS. Zawodnicy z półwyspu Jutlandzkiego nie mieli łatwiej przeprawy – najpierw na Mirage'u potrzebowali aż dwóch dogrywek, by w końcu pokonać rywala 22:18. Ozdobą spotkania był pojedynek Kjaerbye'ego z Electro, który ostatecznie zakończył się triumfem Duńczyka. Na Nuke'u, czyli nomen omen wyborze IN.GAME, Rosjanie nie postawili przeciwnikowi już tak wysoko poprzeczki. W rezultacie polegli dosyć szybko, bo wynikiem 10:16, zawodząc przede wszystkim po stronie CT.

Tym samym HYENAS jako pierwsza drużyna zapewniła sobie udział w fazie play-off.

Wszystkie mecze 4. sezonu European Development Championship można obejrzeć w serwisie Twitch.na kanale tv/esportnow. Partnerami transmisji zostali Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, marka LG oraz SPC Gear.