Nicolai „⁠HUNDEN⁠” Petersen może ponownie uczestniczyć w turniejach należących do ESIC. Duński szkoleniowiec został „wypuszczony na wolność”.

Esports Integrity Commission wydało oficjalne oświadczenie dotyczące uchylenia kary z duńskiego szkoleniowca Nicolaia „⁠HUNDEN⁠” Petersena. Okoliczności tej decyzji są tajemnicze, wszak w opublikowanym tekście możemy przeczytać, że nastąpiła ona po wspólnym spotkaniu 29 listopada 2022 roku, na którym Nicolai zgodził się wziąć udział w specjalnym szkoleniu dotyczącym zasad fair-play, w zamian za koniec kary.

Przypomnijmy, że Nicolai „⁠HUNDEN⁠” Petersen dnia 19 sierpnia 2021 otrzymał dwuletnią karę za wykorzystywanie tzw. coach-buga. Duński szkoleniowiec swoim późniejszym zachowaniem zyskał spore grono przeciwników, wszak nie mogąc się pogodzić z banem, chciał pociągnąć za sobą również swoich kolegów z byłej drużyny twierdząc, że również wiedzieli o jego wykroczeniu.

HUNDEN na swoim twitterze opublikował lakoniczny wpis dotyczący całej sytuacji. Skupił się w nim na podziękowaniu swoim prawnikom, pomagającym mu przebrnąć przez cały proces. Ujawnił również, że całe spotkanie przebiegło w pokojowej atmosferze i nie zamierza go dalej komentować.