Mikołaj „mouz” Karolewski zostaje odsunięty od głównego składu HONORIS. Zawodnik będzie związany z organizacją do końca czerwca.

Minęło dziewięć miesięcy od zakontraktowania nowego składu przez HONORIS, lecz organizacja Wiktora „Taza” Wojtasa oraz Filipa „NEO” Kubskiego nie osiągnęła zamierzonych celów. Mimo że na papierze mieszanka doświadczenia i młodzieńczego zapału była bardzo wyrównana, tak zespół nie zdołał wbić się do krajowej czołówki, nie wspominając już o rozgrywkach zagranicznych. Dlatego też zapadła decyzja o kolejnej przebudowie zespołu.

Zgodnie z oświadczeniem, pierwszym zawodnikiem odsuniętym od składu jest Mikołaj „mouz” Karolewski. Jak możemy przeczytać, gracz jest związany kontraktem ważnym do końca czerwca, lecz już otrzymał wolna rękę na znalezienie nowego domu. Słowo „pierwszym” w oświadczeniu wskazuje, że to nie koniec zmian. Z pewnością mouz nie sprostał oczekiwaniom pod względem strzeleckim, wszak ostatnie pół roku zakończył z ratingiem poniżej jedności, lecz wciąż radził sobie lepiej niż wymienieni wcześniej TaZ i NEO.

Organizacja rozpoczyna testy nowych zawodników, którzy mają być sprawdzani w różnych rolach oraz pozycjach. Filip „NEO” Kubski zaznaczył, że to początek procesu przygotowawczego pod sezon 22/23, a swoje oświadczenie zakończył stwierdzeniem, że nie wiadomo kogo zobaczymy w przyszłym składzie, a w grę wchodzą różne opcje.