HONORIS zaliczyło pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Polskiej Ligi Esportnowej. Ekipa TaZa i NEO pokonała 2:0 AVEZ, tym samym wskakując na 4. pozycję w tabeli dywizji mistrzowskiej.

• AVEZ 0:2 HONORIS (Nuke 11:16; Inferno 6:16)

Pierwszą mapą spotkania był Nuke wybrany przez AVEZ. Ośmiornice jednak od samego początku nie radziły sobie z rywalami, pierwszą połowę rozegraną po stronie TT przegrywając 6:9. Po zmianie stron imponującą pistoletówkę rozegrało HONORIS, ale jeszcze większe wrażenie zrobił Kylar, który w heroiczny sposób walczył w clutchu 1vs5 i zdołał wyeliminować aż trzech rywali efektownymi pestkami w głowę. AVEZ brakowało jednak podobnych występów, w efekcie KEi i spółka przegrali na tej lokacji wynikiem 11:16. Warto wspomnieć o pendzelku, który był stand-inem w drużynie Ośmiornic. Zawodnik nie może być jednak zadowolony ze swojego występu – miał najniższe k/d na serwerze (7-23).

Rywalizacja przesniosła się na Inferno, wybrane przez HONORIS. Ekipa TaZa realizowała swój plan w podobny sposób, co na Nuke'u – od samego początku budowała przewagę, pierwszą połowę wygrywając wynikiem 10:5. Po zmianie stron podopieczni mSra grali jeszcze lepiej, zdobywali punkt za punktem i w rezultacie zwyciężyli wysokim wynikiem 16:6. Znakomite spotkanie rozegrał duet reiko – azz zdobywając łącznie ponad 50 fragów.

Tym samym HONORIS wskoczyło na 4. miejsce w tabeli, notując pierwsze zwycięstwo w lidze. AVEZ z kolei z bilansem 2-1 i pięcioma punktami na koncie znajduje się na 3. miejscu. Pełna tabela jest do sprawdzenia tutaj.