W ciągu ostatnich kilku dni bardzo głośno mówi się o szkodliwości hejtu w życiu profesjonalnego gracza. W związku z dyskusjami, organizacja HONORIS wystartowała z akcją 100% ESPORTS, 0% HATE.

Wciąż eskaluje dyskusja zapoczątkowana przez Grzegorza „SZPERO” Dziamałka dotycząca hejtu w polskim esporcie. Kapitan Wisły All in! Games Kraków stanął w obronie swojego kolegi, z którym niegdyś reprezentował Białą Gwiazdę – Wiktora „mynio” Kruka, ponieważ spadła na niego fala negatywnych komentarzy po niedawnych występach w barwach Anonymo. Słowom Dziamałka przytaknęła dwójka legendarnych graczy – Filip „NEO” Kubski oraz Wiktor „TaZ” Wojtas, zgodnie przyznając, że hejt jest realnym problemem.

Konsekwentnie kontynuując działania, organizacja HONORIS rozpoczęła akcję 100% ESPORTS, 0% HATE, która przede wszystkim ma na celu nagłośnienie problemu oraz stopniowe wykluczanie „fanów”, którzy nie potrafią zachować kultury w sieci.

Zaczynamy działanie od naszych własnych kanałów w social mediach i będziemy sukcesywnie starać się rozszerzać projekt na inne płaszczyzny. Liczymy na to, że pozostałe organizacje esportowe dołączą do akcji, ponieważ tylko razem, wspólnie możemy osiągnąć sukces. A będzie nim usuwanie agresywnych osób, wpisów czy innych treści, które w jakikolwiek sposób obrażają innych. Działajmy efektem skali!

 – mówi Wiktor „TaZ” Wojtas

Zjawisko hejtu przybiera monstrualne rozmiary i już dawno temu wymknęło się spod kontroli. Esport, z racji swojej elektronicznej, wirtualnej postaci jest szczególnie narażony na zmasowane ataki agresji, dlatego postanowiliśmy działać. Media społecznościowe to naturalny inkubator hejtu i to właśnie tam zamierzamy dusić go w zarodku.

 – słowa Filipa „NEO” Kubskiego

Swoje wsparcie okazały już takie organizacje jak MAD DOG'S PACT, czy AVEZ. Wszystkie osoby chcące wesprzeć ruch 100% ESPORTS, 0% HATE może skorzystać z logotypów udostepnionych przez HONORIS umieszczonych pod tym adresem.