Mimo, że HONORIS kilka dni temu pożegnało się ze swoim trenerem – mSr – to i tak organizacja zdecydowała się najpierw powiększyć liczbę osób pracujących w sztabie szkoleniowym. W szeregi HONORIS wstąpił bowiem Szymon „Nodsury” Kościelniak, który będzie analitykiem.

W sobotę informowaliśmy o rozstaniu organizacji z Robertem „mSr” Pieńkowskim, który pełnił rolę trenera drużyny od sierpnia 2020 roku. 29-latkowi ciężko było jednak połączyć życie rodzinne z pracą dla HONORIS, dlatego postanowił ustąpić miejsca. Oznacza to, że HONORIS zapewne w ciągu najbliższych dni ogłosi zatrudnienie nowego trenera, na razie jednak nie znamy potencjalnych nazwisk.

Jednocześnie powiększa się sztab szkoleniowy organizacji, bowiem utworzono nowe miejsce pracy – konkretnie dla analityka. Nim został Nodsury. 21-latek wcześniej pracował jako trener M1 EDEN, a także analizował mecze dla x-kom AGO. Przed angażem w HONORIS odbył okres testów, które widocznie zdał, dlatego od dzisiaj będzie „odpowiedzialny za tworzenie taktycznego oblicza” drużyny, oraz „analizowanie gry własnego zespołu i przeciwników, a także nadzorowanie indywidualnych szkoleń zawodników organizacji”.

Zatrudnienie Nodsurego to jeden z elementów długofalowej strategii, którą realizuje organizacja TaZa i NEO. W oświadczeniu przeczytamy:

Nasze założenia się nie zmieniają – poza oczywistą chęcią wygrywania, chcemy także rozwijać polską scenę esportową. Przyglądamy się wielu talentom i co ważniejsze, nie tylko zawodnikom. HONORIS ma tworzyć możliwości także dla osób, które działają w innych obszarach esportu i pomagać im realizować ich marzenia – powiedział TaZ.