Spacerek Izako Boars, świetne HONORIS i przełamanie PACT  – tak w skrócie możemy opisać pierwsze spotkania w Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Dziś emocji spróbują dostarczyć nam zawodnicy Anonymo, M1 EDEN, ESCA Gaming i Illuminar.

Na inauguracje nowego sezonu PLE PGE Turów Zgorzelec podejmowało Izako Boars. Dziki zrezygnowały z udziału w ESL Mistrzostwach Polski, aby lepiej skupić się na rozgrywkach PLE, a więc porażka na start ze znacznie niżej notowanym rywalem, byłaby małą kompromitacją. Nic nie zanosiło się jednak, aby ekipa repo sprawiła niespodziankę w postaci, chociażby urwanej mapy. Na Nuke’u zawodnicy reprezentujący organizacje Izaka pewnie pokonali PGE 16 do 4. Mirage był już dużo bardziej wyrównany. Po pierwszej połowie ligowy outsider prowadził aż 10 do 5, ale nie potrafił dowieźć tak korzystnego wyniku i po zmianie stron wygrał tylko jedną rundę.

Izako Boars 2:0 PGE Turów

  • Nuke – 16:4
  • Mirage – 16:11

W drugim spotkaniu HONORIS podejmowało AGO. Na samym początku także nie zapowiadało się na żadną niespodziankę, najlepsza polska ekipa w rankingu HLTV nie pozwalała zbliżyć się wynikiem swoim rywalom i ostatecznie triumfowało na Duście 2. Inferno w kapitalnym stylu rozpoczęła jednak ekipa NEO, która z każdą rundą podkręcała tempo meczu, za którym Jastrzębie nie nadążali. Ostatecznie formacji Furlana na drugiej mapie udało się wygrać tylko pięć oczek. Tak efektowne zwycięstwo poniosło mistrzów Polski po pierwsze trzy punkty, bo na decydującej mapie górą także okazali się właśnie oni.

AGO 1:2 HONORIS

  • Dust2 – 9:16
  • Inferno – 5:16
  • Mirage – 7:16

Na koniec dnia PACT mogło odbić się po ostatniej słabej kolejce w ESLMP. Do gry zespołu lunAtica tym razem nie mogliśmy mieć specjalnych uwag. Ten gładko pokonał TPT na Overpassie, a następnie zamknął spotkanie na Inferno. Tarczyński Protein Team łącznie na dwóch mapach wygrało tylko 16 rund. To i tak więcej niż PGE Turów Zgorzelec w starciu z Izako Boars.

PACT 2:0 TPT

  • Overpass -16:6
  • Inferno – 16:10

Dziś do gry przystąpią gracze M1 EDEN, Team ESCA Gaming i Illuminar oraz Anonymo. Skład tych ostatnich wciąż jest jednak jedną wielką niewiadomą.

  • 16:00  – Anonymo vs M1 EDEN

  • 19:00 – Illuminar vs Team ESCA Gaming