Co to był za mecz! Reprezentanci Honoris po trzech mapach pokonali Izako Boars i awansowali do Wielkiego Finału ESL Mistrzostw Polski!

• Poland Honoris 2:1 Poland Izako Boars

Pierwszy półfinał ESL Mistrzostw Polski rozpoczął się na Inferno. Lepsze wejście w rywalizację na tej mapie zaliczyły Dziki, które w ofensywie zdobyły pistoletówkę. Wydawało się, że solidniejszy ekwipunek zapewni im szybkie wyjście na prowadzenie 3:0, natomiast HNRS na to nie pozwoliło. Już w trzeciej odsłonie pokazało pazur i odpowiedziało przeciwnikowi. Od tamtej pory tak naprawdę do samego końca obserwowaliśmy wyrównane zawody. Formacje szły łeb w łeb, aż ostatecznie w dogrywce zwyciężyło Izako Boars – 19:16.

Zespół Filipa „NEO” Kubskiego dobrze wiedział, że jeśli chce przedłużyć to widowisko – musi zgarnąć Dusta2, na którym w części numer jeden przystąpił do gry w obronie. Udało mu się wypracować rezultat 9:6, z którego następnie zrobił 16:11.

Doszło zatem do decydujących rozgrywek na Mirage'u, w których emocje towarzyszyły nam cały czas. Po 15. rundach wynik był bardzo bliski, bowiem IB wygrywało zaledwie 9:6. W drugiej połowie byliśmy świadkami pięknego powrotu Honoris, które zapisało na swoje konto pięć punktów z rzędu i doprowadziło do dogrywki, w której triumfowało nad podopiecznymi Bartosza „Hyper” Wolnego – 19:17. Awansowało dzięki temu do Wielkiego Finału ESL MP, w którym podejmie x-kom AGO lub Anonymo Esports.