Choć Honoris aktualnie nie posiada pełnego składu, to i tak zdecydowało się na przyjęcie zaproszenia do Esport Tour Pro. Grono Wiktora „TaZ” Wojtas zawalczy o główną nagrodę w postaci 20. tysięcy złotych.

Honoris pojawiło się na CS-owej scenie cztery miesiące temu. Zespół wzbudził ogromne zainteresowanie polskiej społeczności, ponieważ został założony przez legendarny duet – Wiktor „TaZ” Wojtas & Filip „NEO” Kubski. Kiedy jednak przyszło mu zacząć występować na serwerze – czar prysł. Okazało się, że formacja kompletnie sobie nie radzi i nie jest w stanie przebić się wyżej, niż 72. miejsce w światowym rankingu HLTV. Chłopaki doszli zatem do wniosku, że potrzebna będzie przebudowa.

Najpierw od ekipy odsunięto Kamila „reiko” Cegiełko i Wojciecha „Prism” Zięba. Później Daniel „STOMP” Płomiński także opuścił pokład, więc w drużynie pozostali tylko ci, którzy ją założyli i testowany szkoleniowiec – Robert „mSr” Pieńkowski. Wiktor z Filipem wrócili więc do punktu, w którym znajdowali się na samym początku wspólnej przygody, czyli do poszukiwania młodych, utalentowanych osób, z którymi postarają się stworzyć porządnie działającą paczkę.

Na ten moment nie wiadomo, kogo Honoris sprawdza na serwerze podczas treningów. Wiemy natomiast, że będziemy mogli ich obserwować w akcji od 26. do 27. września, gdy wystąpią w Esport Tour Pro, do którego przyjęli zaproszenie. Poza podopiecznymi Pieńkowskiego w turnieju zobaczymy:

  • Poland AGO NEST
  • Poland Team Gaminate
  • Poland Pompa Team
  • Poland Actina PACT
  • Poland Izako Boars
  • European Union Team Excellency
  • Poland PLMIX

Na papierze faworytami do wygrania całej rywalizacji i zgarnięcia nagrody głównej wynoszącej 20 tysięcy złotych są reprezentanci Actiny PACT Izako Boars. Oba składy grają ze sobą najdłużej z podanych na liście uczestników i wyglądają na najlepiej ułożone. Pamiętajmy natomiast, że polski CS bywa bardzo nieprzewidywalny, więc kto wie – może któraś formacja zaskoczy.