Abay „HObbit” Khasenov napisał krótkie oświadczenie dotyczące zarzutów postawionych w jego stronę mówiących o ustawianiu meczów.

Dzisiejszego poranka, jak grom z jasnego nieba pojawiły się oskarżenia dotyczące ustawiania meczów przez zawodników PARTY, w tym między innymi przez Abaya „HObbita” Khasenova, czyli obecnego członka Cloud9 i uczestnika trwającego PGL Major Antwerp 2022.

Kazachski zawodnik został oskarżony o ustawianie zakładów nie przekładających się bezpośrednio na końcowy wynik spotkania – jako przykład przywołano zakład o przegranie pistoletówki po stronie terrorystów. W praktyce jednak zmieniało to ostateczny rezultat pojedynków. We wspomnianej sytuacji, PARTY przeliczyło swoje umiejętności i koniec końców nie dało rady wygrać na teoretycznie słabszy skład.

Jednak Khasenov zaprzecza, że kiedykolwiek brał udział w tym precedensie. Na swoim twitterze napisał: Nigdy nie zajmowałem się ustawianiem meczów. Jestem w pełni gotowy do pomocy w dochodzeniu komisji ESIC. Wszystko, co osiągnąłem, wywalczyłem ciężką pracą i wytrwałością. Moja reputacja jest dla mnie najważniejsza.

Wygląda na to, że zbyt szybko nie poznamy rozwiązania tej sprawy. Komisja ESIC zazwyczaj przeprowadza swoje dochodzenia dogłębnie, lecz trwają one bardzo długo.