Mimo braku Piotra „peeta” Ćwiklińskiego, Team AGG pokonał beGenius 2:0 w Hitbox Challenger Cup #2. Polski zespół tym samym zachowuje sobie wciąż szansę na zwycięstwo w turnieju.

Proces wybierania map:

1. France beGenius odrzucił Overpass
  2. Poland Team AGG odrzucił Dust 2
  3. France beGenius wybrał Cache
  4. Poland Team AGG wybrał Cobblestone
  5. Nuke został wybrany losowo z pozostałych map

Cache (Poland Team AGG 16:France beGenius)

Mimo, że to Francuzi wybrali Cache, to Polacy od początku pokazali, że coraz lepiej idzie im na tej mapie. Po wygranej pistoletówce, AGG zgarnęło jeszcze dwie rundy. beGenius wygrało co prawda pierwszego fulla, lecz później terroryści kompletnie zdominowali przebieg połowy, wychodząc na bardzo wysokie prowadzenie (10:1). Drużyna z Francji przerwała w końcu serię rywala, lecz przewaga polskich graczy nie ulegała wątpliwości (12:3).

Po zmianie stron HEUKA wraz z kolegami zapisali na swoje konto pierwsze trzy punkty po stronie atakującej. podopieczni „kamila” od pierwszego fulla spokojnie jednak powrócili do dużej przewagi, szybko doprowadzając do rund meczowych. Pierwszej szansy Polacy nie wykorzystali, jednak w następnej przypieczętowali zwycięstwo mapy.

Cobblestone (Poland Team AGG 16:12 France beGenius)

Druga część spotkania od samego początku była duża ciekawsza. Mimo, że Francuzi wygrali pistoletówkę, to zawodnicy z Polski w następnej rundzie ugrali force'a. Przez chwilę AGG uzyskało solidne prowadzenie (5:2). Gracze beGenius szybko jednak wyrównali, by do 15. rundy prowadzić wyrównany bój z oponentem. Wynik 8:7 sprawiał, że zwycięstwo wciąż było sprawą otwartą.

Team AGG przegrał drugą rundę pistoletową i dwie następne. Pierwszy full padł jednak na ich konto. beGenius mimo zdobycia 11. punktu, nie utrzymali swego prowadzenia. Oba zespoły grały bardzo równo, nie odpuszczając żadnej rundy. Dopiero od 12:12 Polacy zdobyli serię 3 rund z rzędu, znów doprowadzając do punktów meczowych. Francuzi nie obronili żadnej z szans, przegrywając tym samym spotkanie.