Jeden z dwóch ostatnich slotów do turnieju ESL One Cologne był przewidziany w pojedynku między Heroic i Avangar. Po dwóch mapach to Duńczycy wybiorą się do Niemiec.

Denmark Heroic

2

Faza pucharowa
ESL One Cologne 2019 Closed Qualifier
Mecz o awans

Overpass
(12:3; 4:1)

Dust2
(9:7; 7:7)

Kazakhstan AVANGAR

0

Overpass

Pierwsza pistoletówka to dobrze odbity przez Kazachów obszar bombowy. Heroic jednak nie poddawało się i już w następnej potyczce zaskoczyli rywala i zdobyli swój premierowy punkt. Na tym ekipa stavna nie spoczęła i szybko zaczęła dominować w całym spotkaniu. Po stronie atakując Duńczycy świetnie się odnajdywali i nie pozwalali oponentom na żadną kontrolę mapy. W pewnym momencie terroryści wygrywali 9:1, jednak pod samą końcówkę AVANGAR urwało dwie bardzo ważne dla siebie oczka.

Po zmianie stron Heroic pokazało, że wcześniejsza dominacja nie była przypadkiem i oprócz jednej rundy straconej na fullu bez większego problemu zakończyli Overpassa na swoją korzyść.

Dust2

Na kolejnej mapie Duńczycy znowu przycisnęli swojego rywala, wskutek czego wygrywali 6:0.  Formacja bustera jednak nie chciała powtórki i po stronie atakującej zaczęli doganiać przeciwników z wynikiem. Dobre ataki na obszary bombowe doprowadziły do zniwelowania straty do wyłącznie jednego punktu, lecz ostatnie dwa starcia przed zamianą stron padły łupem Heroic co mocno pokrzyżowało plany Kazachów.

Druga część mapy Dust2 kolejny raz zaczęła się dobrymi pistoletówkami w wykonaniu friberga i spółki. Na pierwszym pojedynku z pełnym wyposażeniem to antyterroryści pokazali pazur, przez co po małych problemach mogli wyjść na prostą i rozpocząć powrót. Po pięciu wygranych rundach na tablicy wyników widniał remis, lecz w tym momencie zawodnicy z półwyspu Skandynawskiego się obudzili i dokończyli drugą mapę, wygrywając 16:13.