Podopieczni Nicolaia „HUNDEN” Petersena zasilili listę uczestników europejskich zamkniętych eliminacji do IEM New York 2020. Będą jedną z czterech ekip, które zawalczą o awans na prestiżowe wydarzenie.

Aktualnie Heroic zajmuje 19. pozycję w światowym rankingu HLTV. Jest zatem na papierze drugim najmocniejszym zespołem w kwalifikacjach. W ostatnim czasie obserwowaliśmy Duńczyków w akcji na DreamHack Open Summer 2020, którzy rozpoczęli świetnie, bo od pewnego triumfu z MAD Lions – 2:0. Nie mieli jednak wcale takiej krótkiej i gładkiej drogi do play-offów. W kolejnym pojedynku podjęli bowiem BIG i uznali ich wyższość – 0:2. Musieli więc wystąpić w decydującym meczu, w którym pokonali Endpoint tym samym rezultatem, co nową paczkę Pawła „innocent” Mocka.

W zamkniętych kwalifikacjach do IEM New York 2020 Casper „cadiaN” Møller i spółka zostali drugą zaproszoną drużyną. Pierwszą było OG, a pozostałe dwa sloty przejęli członkowie najlepszych formacji z otwartego etapu eliminacji. Mowa o reprezentantach Actiny PACT x6tence, czyli polskiej oraz duńskiej piątce.

Przypominamy, że IEM New York 2020 będzie następnym turniejem podzielonym na regiony, ponieważ nie może się odbyć na LAN-ie przez pandemię koronawirusa. W europejskiej edycji zmagań, która bez dwóch zdań interesuje zdecydowaną większość CS-owej społeczności, pula nagród wynosi $140 000. Start rywalizacji zaplanowany jest na 6. października, a udział w niej weźmie tylko 8. ekip. Jak na razie wiemy, że na serwerze pojawią się m.in. takie grona, jak FaZeVitalityG2 Esports.

Niżej jeszcze raz przedstawiamy pełną listę uczestników zamkniętych eliminacji do IEM New York 2020 EU, które zaczynają się od jutra:

  • European Union OG
  • Denmark x6tence
  • Denmark Heroic
  • Poland Actina PACT