Choć DreamHack Open Winter 2017 odbędzie się dopiero 1-3 grudnia, to już poznaliśmy wszystkie zaproszone na niego drużyny. W puli tego wydarzenia znalazło się $100 000, więc osiem zespołów będzie miało o co walczyć. Dziś ostatnie dwie ekipy otrzymały inwitację na te zawody – Heroic oraz Natus Vincere.

Jeżeli chodzi o Na`Vi, to tak naprawdę wciąż nie wiadomo czy dołączenie ich starego lidera w czymś pomogło, czy nie. Mało oglądaliśmy LAN-ów po powrocie Zeusa z udziałem Natus Vincere, a w ostatnim czasie nawet skład tej formacji nie jest pełny, gdyż nadal oficjalnie nie jest nigdzie podane kto zajął miejsce seizeda. Może właśnie taki wyjazd na DreamHack z lekko gorszymi zespołami pomoże im dopisać na swoje konto sukces i da im trochę pewności siebie? Na pewno fani Na`Vi mocno w to wierzą, ponieważ od dawna nie oglądaliśmy tego zespołu w dobrej formie. Co do Heroic, to oni nie pierwszy raz pojawiają się na DH Open i zapewne uda im się powalczyć o wyjście z grupy, a może nawet zamieszanie w fazie pucharowej.

Zaproszenia zostały rozdane, a więc z ośmiu slotów pozostały już tylko dwa – jeden z europejskich eliminacji, a drugi z amerykańskich. Jak na razie formacje, które na pewno pojawią się na DreamHack Open Winter 2017, to LiquidfnaticmousesportsNatus VincereGambit Heroic.