W najnowszym odcinku „HLTV Confirmed” wystąpił Henry „HenryG” Greer będący głównym menadżerem sekcji CS:GO w Cloud9. Na wizji zdradził, że we wspomnianym klubie chce stworzyć sześcioosobowy skład.

Na początek podsumujmy, co już wiemy o nowej dywizji legendarnego FPS-a w C9. Henry „HenryG” Greer trafił do niej w roli głównego menadżera. Na stanowisku szkoleniowca zameldował się były członek 100 Thieves – Aleksandar „kassad” Trifunović. Prowadzącym i tym samym pierwszym ogłoszonym zawodnikiem został Alex „ALEX” McMeekin, który ma za sobą przygodę w Vitality, w którym zdobył łącznie cztery puchary i dwa srebrne medale.

Na papierze ten trzon wygląda naprawdę solidnie. Śmiało wokół niego można budować maszynę, która faktycznie ruszy po duże osiągnięcia. Zresztą… my jeszcze nie znamy pełnej formacji „chmurek”, a HenryG i ALEX już zapowiadają, że podczas drugiej edycji FLASHPOINT będzie się dla nich liczyć tylko najwyższa pozycja na podium, a brak odpowiedniej ilości czasu na przygotowanie, to nie wymówka.

Szanujemy za takie pewne podejście do sprawy i nie możemy się doczekać, aż poznamy czter… pięciu brakujących elementów układanki. Czemu pięciu? Ponieważ Cloud9 chce posiadać sześcioosobowy skład! Greer przekazał informację o tym podczas programu „HLTV Confirmed”. Decyzję o posiadaniu jednego dodatkowego gracza wytłumaczył dość logicznie. Woli po prostu mieć osobę, która będzie uczestniczyć w życiu drużyny i w razie czego wejdzie na serwer, jeśli pojawi się akurat taka potrzeba.