HAVU to kolejny zespół, który zdecydował się na przeprowadzenie zmian w swoim składzie tuż przed końcem roku. Z fińskiego zespołu odejdą Lasse „ZORRE” Uronen oraz Jemi „jemi” Mäkinen.

To duży ruch ze strony HAVU, bowiem ZORRE przez długi czas był czołowym graczem składu, który tworzył od 2019 roku. Rozstanie ze snajperem zapowiada więc spore zmiany odnośnie przyszłości drugiej największej fińskiej organizacji na scenie CS:GO. Odejście jemiego nie jest aż tak zaskakującą decyzją. Mäkinen był już odsuwany od zespołu w tym roku w trakcie miesięcy wakacyjnych. Po powrocie jego liczby pozostawały niezadowalające i wygląda na to, że trzeciej szansy 22-latek już nie dostanie.

Ostatnie rezultaty HAVU wypadały bardzo słabo. O ile zespół na początku roku świętował kilka triumfów (m.in. wygrana w Snow Sweet Snow 2), tak stopniowo obniżał swoje loty. Obecnie Finowie zajmują dopiero 56. miejsce w światowym rankingu. Na 2022 rok mają już zaplanowany udział w kwietniowym LAN Sweet LAN, którego pula nagród wynosi aż 250 tysięcy dolarów. Dla HAVU będzie to wielka szansa do wykazania się wśród czołowej konkurencji, wobec czego uzupełnienie składu powinno być jedynie kwestią czasu.

Pozostałość składu HAVU prezentuje się następująco:

Finland Jani „Aerial” Jussila
Finland Sami „xseveN” Laasanen
Finland Olli „sLowi” Pitkänen

Finland Taneli „disturbed” Veikkola (trener)