Do niedawna mogliśmy powiedzieć, że projekt HAVU naprawdę prężnie się rozwija. W ostatnich tygodniach drużyna jednak znacząco obniżyła loty. W rezultacie zdecydowano przenieść Jemiego „jemi” Makinena na ławkę rezerwowych.

Projekt HAVU to obecnie dawne ENCE, tylko w nowych barwach. Nie oznacza to tych samych graczy w innej organizacji, a to, że była to swoista reprezentacja Finlandii na arenie międzynarodowej, która zaczęła pukać do drzwi europejskiej czołówki. Cały proces zmian zaczął się 10 miesięcy temu, kiedy do fundamentów HAVU, czyli sLowiego i ZOREE, dołączył xseveN. Następnie pojawił się jemi, a na samym końcu organizacja podpisała umowę z Aerialem – miało to miejsce na początku 2021 roku.

Początek projektu był naprawdę obiecujący. Finowie praktycznie wygrywali wszystkie mecze, triumfowali na Snow Sweet Snow 2, Elisa Nordic Championship 2021 Finland, Pelaajactom Series Showoff 2021 i FunSpark ULTI 2021 Europe Regional Series 1. Ponadto na trzech innych turniejach zawodnicy przegrywali w finałach, a w rankingu HLTV zameldowali się nawet na 14. miejscu. Ostatnio drużynie jednak zaczęło iść znacznie gorzej, o czym świadczą rozczarowujące wyniki w czterech zakończonych turniejach. W rezultacie organizacja zdecydowała się na pierwsze zmiany w swoich szeregach. W ostatnich dwóch miesiącach wyniki nie były takie, jakich byśmy sobie życzyli. Gramy gorzej niż na początku roku i przyszła pora na znalezienie innych rozwiązań. – możemy przeczytać na oficjalnej stronie HAVU.

Na ławkę powędrował statystycznie najsłabszy zawodnik, czyli jemi. 21-latek szczególnie słabo zagrał na niedawnym Elisa Invitational Summer, gdzie osiągnął średni rating 0.85 – najniższy w zespole. W najbliższej przyszłości w jego miejsce wskoczy trener, czyli disturbed. 28-latek będzie zapewne występował z drużyną do czasu znalezienia odpowiedniego zastępstwa.

Skład HAVU na przyszłe mecze:

  • Finland Olli „⁠sLowi⁠” Pitkänen
  • Finland Jani „⁠Aerial⁠” Jussila
  • Finland Sami „⁠xseveN⁠” Laasanen
  • Finland Lasse „⁠ZOREE⁠” Uronen
  • Finland Taneli „⁠disturbed⁠” Veikkola
  • Finland Jemi „⁠jemi⁠” Mäkinen (ławka rezerwowych)