HAVU po zmianach kadrowych prezentuje się coraz lepiej. Finowie wygrywają niemal wszystkie spotkania, a tym razem sięgnęli również po tytuł – zwyciężyli na Funspark ULTI 2021 Europe Regional Series 1.

To już czwarty wygrany turniej, od kiedy HAVU wprowadziło do składu Aeriala. 27-latek odpłaca się organizacji w znakomity sposób – w finałowym spotkaniu na Dignitas zdobył 51 fragów, w tym 35 na Nuke'u. Ostatecznie jego drużyna pokonała szwedzko-norweski zespół 2:0 – na pierwszej mapie triumfując 16:9, na drugiej zaś 16:10.

HAVU za zwycięstwo w turnieju otrzymało czek w wysokości 15 tysięcy dolarów, Dignitas za przegrany finał otrzyma zaś 6500 dolarów. 1Finowie podczas rozgrywek stracili zaledwie dwie mapy – jedną z K23 i jedną z ex-Winstrike. Potwierdzają tym samym swoje duże ambicje – na razie ekipa sLowiego dominuje rozgrywki średniego szczebla, ale zapewne wkrótce zacznie pojawiać się na ważniejszych turniejach. Przypomnijmy, że Funspark ULTI 2021 Europe Regional Series 1 wzięła udział również polska drużyna – x-kom AGO. Jastrzębie zajęły ostatnie miejsce w grupie B, przegrywając z MAD Lions oraz Dignitas.

Organizatorzy zapowiedzieli już drugą edycję regionalnego turnieju – odbędzie się on w maju. Pula nagród wynosi również 30 tysięcy dolarów. Być może wśród uczestników zobaczymy kogoś znad Wisły.