Zaskakujące informacje dochodzą do nas z europejskiego podwórka. Aleksi „allu” Jalli bierze bezterminowy urlop z powodów osobistych, a na ten czas stand-inem w ENCE zostanie Olek „hades” Miśkiewicz.

Wybór allu wydaje się zaskakujący, jak jednak sam snajper ujawnił, była to najtrudniejsza decyzja w jego karierze. Przerwę Fina można porównać do chociażby tej, którą miał rok temu gla1ve – czyli powodem jest wypalenie i zmęczenie grą. Sam Jalli tłumaczy to tak:

Koniec 2020 roku i pracowite ostatnie lata z minimalnymi przerwami naprawdę się na mnie odbiły. Kontynuowanie pracy bez czasu na wyzdrowienie i refleksję doprowadziło mnie do skrajnego wyczerpania i zmęczenia na serwerze i poza nim.

Allu podjął decyzję po konsultacji z trenerem, managerem organizacji oraz resztą zespołu. Na razie nie znamy daty powrotu doświadczonego zawodnika. Trzeba jednak przyznać, że jest to zaskakujący moment na zmiany w drużynie, która w ostatnich tygodniach prezentowała się naprawdę dobrze i zadomowiła się w TOP30 rankingu HLTV. ENCE zagrało m.in. w play-offach ESL Pro League, czy zajęło drugie miejsce na European Development Championship. Zdrowie jednak jest najważniejsze i urlop allu jest jak najbardziej zrozumiały.

Najciekawsze jednak przed nami. W buty Fina wskakuje bowiem Polak, czyli Olek „hades” Miśkiewicz. 21-latek do niedawna był związany z Wisłą All in! Games Kraków, z którą kontynuował grę w ESL Mistrzostwach Polski. Biała Gwiazda jednak już pożegnała się z rozgrywkami. Snajper więc może zacząć nową przygodę. Debiut Olka w nowych barwach zobaczymy już dziś – w play-offach 9. sezonu LOOT.BET ENCE zmierzy się ze SKADE. Początek spotkania o godzinie 16:50, transmisja odbędzie się na kanale Majkiego.

Skład ENCE na najbliższe spotkania prezentuje się następująco:

  • Finland Joonas „⁠doto⁠” Forss
  • Denmark Marco „⁠Snappi⁠” Pfeiffer
  • Israel Lotan „⁠Spinx⁠” Giladi
  • Poland Paweł „⁠dycha⁠” Dycha
  • Poland Olek „⁠hades⁠” Miskiewicz (stand-in)
  • Finland Eetu „⁠sAw⁠” Saha (trener)
  • Finland Aleksi „⁠allu⁠” Jalli (nieaktywny)