Trener FURII Nicholas „guerri” Nogueira przyznał, że VINI nie będzie częścią brazylijskiej drużyny w 2022 roku. Wszystko wskazuje więc na to, że 22-latek w następnych tygodniach podpisze kontrakt z Teamem Liquid.

Vinicius „VINI” Figueiredo zasilił skład FURII w 2017 roku. Do brazylijskiej organizacji 22-latek dołączał wówczas jako 17-letni junior, który nie miał żadnego większego doświadczenia w grze na światowym poziomie. W następnych latach kariera Figueiredo wystrzeliła jak z procy i wraz ze swoją drużyną osiągnął kilka naprawdę spektakularnych sukcesów, których zwieńczeniem był awans do play-offów PGL Major Sztokholm.

Po czterech latach w jednej organizacji nastał czas, aby Brazylijczyk postawił kolejny krok w swojej karierze. Trener brazylijskiej formacji ogłosił, że kończący się rok, będzie ostatnim Viniciusa w FURII. gurerri nie zdradził planów 22-latka, jednak mając na uwadze ostatniej plotki płynące ze sceny, wygląda na to, że  VINI w najbliższym czasie podpisze kontrakt z Teamem Liquid, które ma zamiar kompletnie przebudować swój skład.

Według ostatniego raportu neL dla portalu 1pv.fr Team Liquid zamierza sprzedać nie tylko FalleNa i Stewiego2k, ale i NAFA oraz Grima, tworząc nowy zespół z ELiGEM na czele. W jego składzie miałby się znaleźć także nitr0, shox, VINI i nowy snajper, którego poszukiwania nadal trwają.