Ladislav „GuardiaN” Kovács za swój występ podczas ELEAGUE CS:GO Invitational 2019 zostaje wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika na całych zawodach.

Wręczenie tytułu MVP w ręce snajpera FaZe Clanu jest dość kontrowersyjną decyzją. Według statystyk nie był nie tylko najlepszym graczem tego turnieju, to dodatkowo lepsze „cyferki” wykręcił Nikola „NiKo” Kovač. Spośród dziesięciu rozegranych map GuardiaN aż cztery skończył „pod kreską”, czyli z ratingiem poniżej równej jedności. Jeden z gorszych występów przypadł nawet na finał.

Jednak z pewnością brak indywidualnej stabilności nadrabiał fenomenalnymi akcjami. Na decydującym Trainie zdołał wygrać sytuację jeden na czterech, gdzie skompletował ACE'a. Gdyby nie to, losy na tej lokacji mogłyby pójść w zupełnie inną stronę. Oprócz tego w finale poradził sobie jeszcze w dwóch clutchach 1 na 1. Podczas całego turnieju zdobył aż 28 zabójstw otwierających rundę oraz 134 celne trafienia ze snajperki. Ladislav „GuardiaN” Kovács podczas ELEAGUE CS:GO Invitational 2019 wypracował sobie rating na poziomie 1.09.