Według niepotwierdzonych doniesień Maikil „Golden” Selim i Robin „flusha” Rönnquist mogą za niedługo ponownie trafić pod banderę Fnatic.

Fnatic w 2015 roku było niekwestionowanym numerem jeden na świecie. Szwedzka formacja święciła wtedy niesamowite tryumfy, wygrywając dwa Majory w ciągu pięciu miesięcy. Jednak delikatny spadek formy w połowie 2016 spowodował transfer na linii Fnatic i GODSENT – jedna z najgłośniejszych i najbardziej negowanych zmian na profesjonalnej scenie. Od wtedy potęga fnatic zaczęła powoli upadać, mając wyłącznie delikatne przebłyski w ubiegłym roku – wygrana podczas WESG 2017/2018 oraz w Katowicach na Intel Extreme Masters.

Masa zmian nie przywróciła dawnej chwały Fnatic, ba… wręcz przeciwnie. Szwedzka drużyna nie zdołała nawet wywalczyć sobie awansu na StarLadder Major Berlin 2019, przegrywając najpierw z mousesports, a następnie z CR4ZY w fazie pucharowej europejskiego Minora. Już wtedy organizacja ogłosiła, że odsuwa na ławkę rezerwowych dwóch graczy – Richarda „Xizta” Landströma oraz Simona „twista” Eliassona.

Według portalu 1pv.fr Fnatic ma w niedalekiej przyszłości zakontraktować dwóch byłych zawodników Maikil „Golden” Selim i Robin „flusha” Rönnquist. Oznaczałoby to powrót do fundamentu składu, który podniósł trofea podczas WESG 2017/2018 oraz Intel Extreme Masters Katowice 2018. Jedynym wyjątkiem byłoby zastąpienie Jonasa „Lekr0” Olofssona siedemnastoletnim Ludvigiem „Brollanem” Brolinem.

Jeżeli te informacje się potwierdzą, skład Fnatic wyglądać będzie następująco:

  • Sweden Maikil „Golden” Selim
  • Sweden Jesper „JW” Wecksell
  • Sweden Freddy „KRIMZ” Johansson
  • Sweden Robin „flusha” Rönnquist
  • Sweden Ludvig „Brollan” Brolin
  • Sweden Andreas „Samuelsson” Samuelsson (trener)