Maikil „Golden” Selim odpowiedział nam na kilka pytań związanych z rozpoczętym wczoraj BLAST Pro Series Madrid 2019.

Jest to Wasz trzeci turniej LAN-owy w tym składzie. Jaki przygotowaliście plan działania? Sądzisz, że wystąpicie w finale?

Tak! Sądzę, że finał jest w zasięgu naszych umiejętności. Przyjeżdżając na to wydarzenie jesteśmy bardziej pewni siebie niż na poprzednich. Właściwie naszym planem od początku jest dostać się do finału, ćwiczyliśmy właśnie pod to, na treningach graliśmy sporo nowych rzeczy, które wychodziły, więc… tak. Jestem pewny, że wystąpimy w finale.

A jaki macie plan na grę żeby dostać się do finału?

Plan mamy bardzo prosty – grać swoje i wygrać!

Mimo ostatnich porażek, Astralis ponownie jest faworytem tego turnieju. Na jaki pojedynek Ty najbardziej czekasz?

Najbardziej wyczekuje meczu z Astralis. Chcę udowodnić, że mamy bardzo silne Inferno i możemy ich pokonać na jednej z ich najsilniejszych map. Myślę, że po porażce Astralis z BIG nie będzie to już tak spektakularne, lecz wciąż mam nadzieję, że nam się uda.

Chcemy przede wszystkim udowodnić na co nas stać jako drużynę. Nasz skład wciąż jest dość nowy, a pokonanie takiej drużyny jak Astralis pokazałoby nasz potencjał. Ostatni raz gdy graliśmy przeciwko nim w Miami nie pokazaliśmy pełni naszych możliwości. Astralis to końcowy boss sceny Counter-Strike'a, którego każdy chce pokonać.

BLAST Pro Series Madrid to pierwszy turniej z tej serii z Verigo w puli map. Jesteście przygotowani do grania na tej lokacji?

Powiem tak – oczywiście, że jesteśmy przygotowani do grania Vertigo, ale go nie zagramy. (śmiech) Mówiąc całkiem poważnie, nie boimy się grać na tej mapie. Jeżeli się nadarzy ku temu okazja, na pewno pokażemy na co nas stać na tej lokacji.

Chciałbyś coś przekazać od siebie swoim fanom?

Chciałbym powiedzieć, że jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę tutaj być. Jestem wielkim fanem Hiszpanii – jedzenia, kultury, atmosfery. Więc dziękuję moim fanom, bo to dzięki Wam mogę wykonywać swoją pracę w tak niesamowitych miejscach.


BLAST Pro Series Madrid rozpocznie się już dziś wieczorem. Wybrane spotkania z polskim komentarzem będzie można oglądać na kanale Piotra „izaka” Skowryskiego na platformie twitch.tv.