Dziś w nocy zakończyła się rywalizacja w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Fall NA. W decydującym pojedynku o przepustkę na turniej GODSENT triumfowało nad FURIĄ.

Początki nowego składu GODSENT pochodzącego z Brazylii nie były łatwe. Drużyna nie osiągała bowiem zbyt dobrych wyników i przez moment można się było nawet zastanawiać, czy ten projekt wypali. Ostatnie tygodnie pokazują natomiast, że dywizja się obudziła i zaczęła się pokazywać z coraz lepszej strony. Zwyciężyła DreamHack Open September NA, dostała się do Wielkiego Finału ESEA Advanced NA przybliżając się do ESEA Premier i dziś w nocy ponownie opuszczała serwer z uśmiechem na twarzy, gdyż awansowała na IEM Fall NA!

Drogę do zdobycia slota rozpoczęła od pokonania Extra Salt – 2:0. Następnie po trzech mapach okazała się gorsza od FURII i spadła do dolnej drabinki. W niej poradziła sobie w pełnym BO3 przeciwko paiN i tym samym otrzymała opcję rewanżu na podopiecznych Nicholasa „guerri” Nogueiry, którą wykorzystała. Wygrana rezultatem 2:1 oznaczała wpisanie się na listę uczestników nadchodzącego Intel Extreme Masters.

Wspomniane wydarzenie będzie dla GODSENT kolejną szansą na zgarnięcie punktów w rankingu HLTV, w którym obecnie zajmuje 36. miejsce. Warto podkreślić, że IEM Fall NA startuje już dziś. Jego pula nagród wynosi $70 000, a w pierwszej potyczce, która jest zaplanowana na 22:15 Epitácio „TACO” de Melo podejmie FURIE, która mimo porażki w eliminacjach i tak znalazła się w zawodach przez zaproszenie od organizatora.