Dreamz Media organizuje kolejny sezon Global Offensive Champions League. Zwycięzcami poprzedniego sezonu są gracze dignitas i tym razem będą mieli okazję na obronę tytułu.

Według planów, pierwsze mecze Global Offensive Champions League mają zacząć się w ciągu tygodnia. Szesnaście drużyn z całej Europy stanie do walki o pulę nagród $20,000. Jest to najniższa pula w historii GO:CL. Jak zapewniają organizatorzy, spowodowane jest to planowaniem znacznie większego turnieju, który miałby się odbyć pod koniec bieżącego roku. Łączna pula poprzednich dwóch sezonów to $80,000.

Według wiadomości udostępnionych przez samych organizatorów prócz 14 zaproszonych drużyn, w turnieju partycypować będą 2 zespoły wyłonione z otwartych eliminacji na turniej. Do nich zapisać może się każda drużyna pod tym linkiem. Wszystkie zespoły zostaną przydzielone do 4 grup, a z nich dwie najlepsze awansują do playoff'ów online.

Lista zaproszonych drużyn:
Ukraine FlipSid3
Denmark dignitas
Bulgaria E-Frag
Denmark SK Gaming
Romania XPC Gaming
Germany Penta Sports
Germany ALTERNATE aTTaX
Poland CSGL Gaming
Poland Vexed Gaming
Russian Federation Method
SwedenAncient
Turkey SpaceSoldiers
Russian Federation Gambit
 Team Empire

Aż dwie polskie drużyny zostały zaproszone do tego turnieju. Vexed Gaming którzy pokazali swoją moc na kwalifikacjach do MLG Columbus. Grali jak równy z równym np. z CounterLogicGaming, czyli jedną z najlepszych drużyn sceny NA. Niestety Polakom nie udało się zakwalifikować do Majora przez popełnianie zbyt dużej ilości błędów, które bezlitośnie przeciwnik wykorzystywał.

Lounge Gaming ostatnio byli widziani na playoff'ach Acer Predator Masters. Zakwalifikowali się po tym jak zajęli czwarte miejsce w grupie, a na miejscu udało im się zwyciężyć z wyżej wymienionymi rodakami z Vexed Gaming. Niestety odpadli w drugiej rundzie drabinki przegranych.