Mimo wielu wcześniejszych plotek, wskazujących przeróżne ruchy transferowe, Lukas „⁠gla1ve⁠” Rossander pozostanie w Astralis na trzy kolejne lata.

Jeden z ojców sukcesu „najlepszego składu w historii CS:GO” pozostanie w Astralis. Lukas „⁠gla1ve⁠” Rossander, pełniący funkcję prowadzącego, podpisał nowy, trzyletni kontrakt ze swoją obecną organizacją. Jest to koniec spekulacji o jego przyszłości, wszak w ciągu ostatnich tygodni wrzało od plotek mówiących o rozstaniu wszystkich zawodników legendarnego Astralis z obecnym pracodawcą.

gla1ve przyznał, że miał wątpliwości dotyczące nowego kontraktu z Astralis, lecz doszedł do wniosku, że w głębi serca wciąż będzie się czuł członkiem tej organizacji, niezależnie gdzie ostatecznie wyląduje. Ponadto zawodnik oczekuje pewnej stabilności w życiu, wszak wraz ze swoją dziewczyną spodziewają się dziecka, więc nie jest do dla niego najlepszy moment na zmianę organizacji. Rossander twierdzi jednak, że z zawodnikami, którzy trafią pod banderę Astralis postara się ustalić nowe standardy na scenie Counter-Strike'a, wszak już ma pomysły na nowe pola do rozwoju.

Do końca kontrakt z Astralis obowiązuje również pozostałą trójkę zawodników legendarnego składu – Emil „⁠Magisk⁠” Reif, Andreas „⁠Xyp9x⁠” Højsleth oraz Peter „⁠dupreeh⁠” Rasmussen. Przy czym ten ostatni z wymienionych jeszcze niedawno był łączony z Ninjas in Pyjamas, gdzie miałby grać u boku Nicolai „device” Reedtz, zastępując młodziutkiego Linus „LNZ” Holtäng.

Wciąż niepewna jest sytuacja trenera Astralis – Danny'ego „⁠zonica⁠” Sørensena. Według doniesień szkoleniowiec już zadecydował o rozstaniu z organizacją, a jego miejsce miałby zająć Nicolai „⁠HUNDEN⁠” Petersen. Jednak wciąż wszystkie te informacje znajdują się w sferze plotek i domysłów.