Właściciel Giants Gaming – José Ramón Díaz za pomocą Twittera poinformował społeczność o planach dotyczących dywizji CS:GO podlegającej pod jego firmę. W 2020 roku drużyna zostanie zbudowana od podstaw, a jej liderem zostanie fox.

To już pewne – Giants zakończy ten sezon poza najlepszą 50. świata według rankingu HLTV, co można uznać za sporą porażkę. Z pewnością zarówno reprezentanci wspomnianej marki, jak i członkowie jej zarządu mieli chrapkę na coś więcej, niż wygrywanie mniejszych LAN-ów, takich jak np. GameGune 21. Ostatecznie jednak plan, który zakładał sobie zespół przy jego powstawaniu nie został zrealizowany i w efekcie tego włodarze klubu esportowego podjęli decyzję o rozpoczęciu nowego etapu z dniem 1. stycznia 2020 roku.

Wtedy bowiem wystartują pracę nad ułożeniem formacji od podstaw. Ze starego grona, które dotychczas grało w barwach hiszpańskiej organizacji, na pokładzie zostanie tylko niezwykle doświadczony fox. Reszta natomiast pójdzie we własną stronę szukać innego domu, który pozwoli im się rozwijać. Warto podkreślić, że według portalu HLTV, Giants Gaming przy budowie ekipy nie będzie ograniczało się jedynie do zawodników z Półwyspu Iberyjskiego.