Christopher „GeT_RiGhT” Alesund udzielając wywiadu wypowiedział się na temat ostatnio często poruszanej kwestii – granicy wieku u esportowca.

GeT_RiGhT to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników na scenie Counter-Strike'a. Jest jedną z osób, która poświęciła lata na rywalizacji w esporcie, będą nieodłączną jego częścią. Podczas wywiadu dla portalu vpesports.com został zapytany o granicę wieku profesjonalnego gracza, ponieważ sam zbliża się do „trzydziestki”. Oto co odpowiedział:

W tym roku skończę 29 lat i sam zadawałem sobie to pytanie. Nie reprezentuję już takiego poziomu jaki bym chciał, lecz wciąż jestem w stanie walczyć przeciwko silnym drużynom, a szczególnie tym młodszym. Jeżeli chodzi o to pytanie, to spójrz na f0resta. Jest dwa lata ode mnie starszy i jak dla mnie, jest najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie. Gra i kocha tą grę odkąd miał 15 lat. Więc nie sądzę, że wiek ma znaczenie. Chodzi tylko o motywację. Znam wiele osób, którzy mogą być wciąż świetni, ale w ich życiu zaczęły dziać się inne rzeczy. Zakładają rodziny i znajdują przyjemności w innych sprawach. Dlatego nie powinno pytać się o wiek. Jeśli w Twoim życiu wszystko gra, Twoja dziewczyna i ludzie z bliskiego otoczenia akceptują Twoje zainteresowanie CS:GO możesz w pełni skupić się na graniu z CS. Jeśli tak nie jest, będziesz miał problem z utrzymaniem się na szczycie. 

Dodatkowo zawodnik Ninjas in Pyjamas stwierdził, że szczyt formy u niego przypadł na wiek 20-25, lecz nigdy nie był specjalnie uzdolniony i do wszystkiego musiał dojść ciężką pracą. Jednak na pytanie kiedy esportowcy powinni zejść ze sceny odpowiedział, że na pewno po „czterdziestce”, gdyż jest to czas kiedy człowiek powinien zająć rodziną i dorastającymi już dziećmi.

Pełny bardzo wyczerpujący wywiad, z którego pochodzą fragmenty tekstu, można przeczytać pod tym linkiem.