Ninjas in Pyjamas oficjalnie poinformowało o zakończeniu współpracy z Get_RiGhTem. Legenda żegna się ze szwedzką drużyną!

Christopher „GeT_RiGhT” Alesund trafił pod banderę NiP w 2012 roku. Od tamtego momentu przeżył wiele wspaniałych chwil. Na początku CS:GO udało mu się razem z resztą zespołu kompletnie zdominować scenę zwyciężając 87 map z rzędu i zgarniając przy tym masę pucharów. Następnie dyspozycja Szwedów się pogorszyła, ale wciąż utrzymywali się całkiem wysoko w rankingu HLTV.

Przez te wszystkie lata Christopher stał się ulubieńcem publiczności i bez wątpienia legendą wspomnianej firmy. Chyba już na zawsze każdemu kojarzył się będzie właśnie z Ninjas in Pyjamas, które co ciekawe – zaproponowało mu inne stanowisko pracy, ale Alesund odmówił, ponieważ wciąż nie jest pewny swojej przyszłości. Być może jeszcze będzie chciał znaleźć nowy skład i wrócić z nim do rywalizacji.

W 2013 i 2014 roku HLTV w swoim rankingu TOP 20 ogłosiło go najlepszym graczem. Trzeba jednak pamiętać, że czasu się nie oszuka. Nic nie trwa wiecznie i tak też było z jego formą indywidualną. Z sezonu na sezon osiągał coraz gorsze statystyki. Get_RiGhT był świadomy, że powoli nadchodzi dzień, który dziś nastąpił. Dzień rozstania.

Temat odejścia Christophera z Ninjas in Pyjamas pojawił się w czerwcu. Wtedy szwedzka firma ogłosiła, że poszukuje kogoś, kto byłby w stanie zająć jego miejsce zaraz po Majorze w Berlinie. Koniec końców po powrocie z Niemiec zespół dalej nie posiadał nowego nabytku, więc poleciał z Alesundem jeszcze na BLAST Pro Series Moscow V4 Future Sports Festival. To były ostatnie imprezy, na których Szwed wystąpił w gronie f0resta.

Obecnie skład NiP wygląda tak:

  • Sweden Nicolas Plopski Gonzalez Zamora
  • Sweden Patrik f0rest Lindberg
  • Sweden Jonas Lekr0 Olofsson
  • Sweden Fredrik REZ Sterner
  • Sweden Faruk pita Pita – trener