Heroic dość niespodziewanie okazało się najlepszą drużyną turnieju ESL One Cologne 2020. Duńczycy w finale pokonali trzecią najlepszą drużynę świata – Team Vitality.

Heroic zaliczyło bardzo burzliwą pierwszą połowę 2020 roku. Najpierw rzekome sprzedanie składu do FunPlus Phoenix, potem powrót graczy na stare śmieci przez układ Patricka „es3taga” Hansena z Astralis, aż w końcu wymiana dwóch zawodników i zatrudnienie trenera. Nicolai „HUNDEN” Petersen dołączył do Duńczyków w maju bieżącego roku. Cztery miesiące później naocznie widać efekty współpracy.

Od czasu gdy HUNDEN przejął stery, Heroic zaczęło piąć się w rankingu HLTV. Z tygodnia na tydzień zespół zyskiwał kolejne miejsca w zestawieniu najlepszych zespołów świata, obecnie znajdując się w topowej dziesiątce. Przed nimi kolejny awans, wszak w miniony weekend przypieczętował swój progres wygrywając ESL One Cologne 2020.

W finałowym pojedynku spotkali się z Teamem Vitality, który na swojej drodze poległ wyłącznie z Astralis. Francuzi byli faworytem tego spotkania, co się potem okazało, bardzo błędnie. Pszczoły nie zdołały uszczknąć nawet jednej mapy… ba! Wyłącznie na Inferno zdołali zapewnić sobie wyrównany wynik. Heroic po raz pierwszy w historii wygrało kilkumapowy pojedynek z Vitality, a mecz ten był bardzo cenny – Duńczycy wygrywając ESL One Cologne zgarnęło na swoje konto $150.000.