Według doniesień jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji na scenie League of Legends ma ochotę rozpocząć swoją przygodę z CS:GO.

Gen.G to organizacja święcąca sukcesy w koreańskiej lidze League of Legends zwanej LCK, która posiada również dywizje chociażby w Overwatch League nazwaną Seoul Dynasty. Oprócz tego barwy Generation Gaming noszą reprezentanci PUBG, Fortnite i Apex Legends.

Według portalu dbltap.com organizacja z koreańskimi korzeniami chce wykonać swój pierwszy krok na scenie Counter-Strike: Global Offensive. Na ich celowniku znaleźli się obecni zawodnicy Cloud9 oraz bułgarski gracz Georgi „SHiPZ” Grigorov, który obecnie jest częścią CR4ZY.

Wszyscy, którzy nawet z doskoku obserwują poczynania Cloud9 wiedzą, że w ciągu ostatniego roku, ich dywizja CS:GO jest w poważnym dołku i nie pomogły nawet gruntowne zmiany w składzie. Stąd też Gen.G ponoć prowadzi rozmowy z wyłącznie dwójką zawodników, którzy wyróżniają się na tle pozostałych, a są to Timothy „autimatic” Ta oraz Damian „daps” Steele. Na potwierdzenie tych roszad możemy przytoczyć ogłoszenie, według którego zespół zza oceanu nie pojawi się na DreamHack Open Atlanta z powodu „problemów wewnętrznych”.

Organizacja Cloud9 nie zabrała głosu w tej sprawie.