Kolejny zawodnik Gen.G kończy swoją karierę w CS:GO i przechodzi na Valoranta – mowa o Samie „s0m” Ohu. 18-latek w grze Riotu dołączy do zespołu dapsa i Cheta w NRG.

Skład Gen.G w ostatnich dniach uszczuplił się już o dwóch zawodników. Po dapsie przyszła pora na s0ma, który również zdecydował się na zmianę gry. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę obecny trend w USA.

18-latek dołączył do Gen.G w 2018 roku, tuż przed FLASHPOINT 1. Zespół od tamtej pory poczynił gigantyczny postęp, od marca będąc regularnym członkiem TOP30 rankingu HLTV, w czerwcu ocierając się nawet o czołową dziesiątkę świata. Mimo to s0m zdecydował się na zakończenie swojej przygody w CS:GO i razem ze swoim kolegą z drużyny – dapsem – dołączy do nowego projektu NRG w Valorancie.

Pozostaje pytanie – co teraz z Gen.G. Organizacja jest jednym z założycieli Flashpointa, oznacza to, że ma zapewniony udział w kolejnej edycji, która rusza już w listopadzie. BnTeT i spółka muszą jak najszybciej znaleźć dwóch graczy na zastępstwo, jeśli chcą na poważnie walczyć o jak największy kawałek tortu z puli nagród, która wynosi okrągły milion dolarów.

Obecny skład Gen.G:

  • Indonesia Hansel „BnTeT” Ferdinand
  • United States Timothy „autimatic” Ta
  • United States Kenneth „koosta” Suen
  • Australia Chris „Elmapuddy” Tebbit – trener