Ostatni ćwierćfinałem był pojedynek między Pride Gaming oraz popularnie znanymi Team inetkoxtv. Zwycięzca zakwalifikuje się na finały lanowe, które odbędą się podczas ESPORT NOW 2016, we Wrocławiu, w dniach 28-29 maja.

  • de_Mirage ( Poland Team inetkoxtv 16:10 Poland Pride Gaming)

Pierwszą pistoletówkę zgarnęli Team inetkoxtv, rozbrajając bombę w smoke'u. Jednak dzięki podłożonej „pace”, Pride mogli zagrać na pełnym ekwipunku już w trzeciej rundzie. To zaowocowało szybkim odrobieniem strat i remisem 2:2. „Młode koxy” zdobyli punkt na wynik 3:4, jednak SooN nim zginął, zabrał im aż 4 bronie, co bardzo zabolało ekonomię antyterrorystów. Mimo to, podopieczni Patryka Dzięcioła, niedługo później wyszli na prowadzenie 5:4. Team inetkoxtv zwiększyli swoją przewagę do 8:4, a następnie Pride Gaming przerwali swoją złą passę i zdobyli punkt. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5.

Pride Gaming okazało się lepsze w drugiej pistoletówce. Kolejne dwie rundy wpadły na ich konto, lecz tylko gdy „koxy” zakupili karabiny wrócili do dominacji. Mimo, że to Pride Gaming było dla większości faworytem tego spotkania, to Team inetkoxtv bardzo sprawnie sobie z nimi radziło na tej mapie. Ostatecznie mirage skończył się wynikiem 16:10.

  • de_Cache ( Poland Team inetkoxtv 16:11 Poland Pride Gaming)

Fullspeed zapewnił swojej ekipie pistoletówkę, ponieważ zabił on aż czterech przeciwników, co przesądziło o losie tej bardzo ważnej rundy. Pride Gaming przegrali swojego pierwszego fulla, dzięki czemu Team inetkoxtv wyszli na prowadzenie 5:0. Pierwszy punkt padł łupem Pride dopiero na wynik 6:1. To zapoczątkowało dla nich krótką serię wygranych. Gdy „młode koxy” prowadzili 6:3, poczuli, że ich oponenci się rozpędzają i zarządzili przerwę. Przyniosła ona pożądany skutek, gdyż to znów podopieczni Patryka Dzięcioła przejęli stery spotkania. Przed zmianą stron, wynik był identyczny jak na poprzedniej mapie, czyli 10:5.

Pride Gaming wygrali pistoletówkę w drugiej połowie mapy Cache. Jednak dzięki podłożonej bombe, „koxy” mogli zagrać już dwie rundy później. Wygrali swojego pierwszego fulla po zmianie stron, jednak Pride Gaming doprowadzili do wyniku 11:8 grając nie niepełnym ekwipunku. Tym samym odpowiedzieli reprezentanci inetkoxtv wygrywając rundę na 12:8. Pride nie poddawali się nawet na chwilę, o czym mogło świadczyć wygrane eco na 14:10. Team inetkoxtv wygrywa mapę 16:11, dzięki czemu dostają się do półfinałów offline!

Bilety na wydarzenie => esportnow.pl/2016/#bilety

Wydarzenie na facebooku => facebook.com/events/1730980510470007/