Za nami trzeci turniej kwalifikacyjny do turnieju GEFORCE CUP, w którego finale zwyciężył zespół iNETKOXTV, awansując do ćwierćfinałów, w których powalczą o możliwość gry na lanowych finałach podczas ESPORT NOW 2016 we wrocławskiej Hali Stulecia!

Faza finałowa trzeciego turnieju kwalifikacyjnego GEFORCE CUP transmitowana była na kanale twitch.tv/nvidia_pl, a swoim komentarzem raczyli nas Patryk „easy” Dzięcioł i Paweł „saju” Pawelczak. Sprawdźcie przebieg obu meczy finałowych i samego finału!

Pierwszy półfinał (BO1): de_train – iNETKOXTV 16:13 (14:1; 2:13) exec

Warto przypomnieć, że obie drużyny miały okazję grać już przeciwko sobie w poprzednim turnieju kwalifikacyjnym. Spotykając się również w spotkaniu półfinałowym wtedy lepsi okazali się gracze exec, wygrywając na Dust 2 z wynikiem 16:11. Od wygranej pistoletówki rozpoczął zespół iNETKOX, zdobywając przewagę ekonomiczną nad swoim rywalem. W pierwszej rundzie, gdy obie drużyny miały środki, by zaopatrzyć się w pełne wyposażenie lepsi okazali się ponownie fuq i jego koledzy. Totalną dominacją przeciwnika prowadzili oni na półmetku z wynikiem 14:1. Po zmianie stron reprezentanci exec rozpoczęli od wygranej rundy pistoletowej, następnie zaczęli pogoń za rywalem, wygrywając kolejne rundy przybliżali się do wyrównania. Dzięki świetnej grze i niesamowitej cierpliwości zdołali oni doprowadzić do wyniku 15:13, lecz jako pierwsi szesnasty punkt zdobyli zawodnicy iNETKOX, stając się jednocześnie pierwszym finalistą.

Drugi półfinał (BO1): de_mirage – Team Replay 16:4 (14:1; 2:3) Team Tibijczyka

W rundzie pistoletowej drużynie Team Tibijczyka udało się podłożyć bombę, lecz gorzej wyglądała sprawa pilnowaniem jej i to reprezentanci Team Replay zdołali odbić bombsite i rozbroić paczkę, zdobywając pierwszy punkt na swoje konto. Dzięki zdobyciu przewagi ekonomicznej nad rywalem, to właśnie oni wygrywają kolejne batalie, doprowadzając do wysokiej przewagi. Mimo dobrych wejść na bombsite'y, zawodnikom Team Replay lepiej wychodziło odbijanie ich, budując coraz wyższe prowadzenie nad Team Tibijczyka. Ostatecznie to właśnie oni prowadzili na półmetku z wynikiem 14:1. Po zmianie stron pistoletówkę tym razem wygrał Team Tibijczyka, zdobywając przewagę ekonomiczną, którą zdołali wykorzystać (14:4). Gdy gracze Team Replay mieli już środki, by zakupić pełne wyposażenie, bez problemu wygrali kolejne dwie batalie, awansując do finału, w którym zmierzą się z iNETKOXTV.

FINAŁ (BO3): Team iNETKOXTV 2:0 (de_mirage 16:7, de_cache 16:6, de_inferno -:-) Team Replay

  • Mirage

W pierwszej pistoletówce lepsi okazali się zawodnicy Team Replay, zapewniając sobie przewagę ekonomiczną, którą zdołali wykorzystać i wyrobić sobie pięciopunktowe prowadzenie nad rywalem. W kolejnych bataliach reprezentanci iNETKOXTV zaczęli odrabiać straty, wyrównując wynik (5:5), następnie zdobyli przewagę, na półmetku prowadząc z wynikiem 9:6. Po zmianie stron od wygranej pistoletówki rozpoczęli fullspeed i jego koledzy, wypracowując sobie coraz większą przewagę nad przeciwnikiem. Dzięki świetnej grze po stronie broniącej Team iNETKOXTV wygrało pierwszą mapę z wynikiem 16:7.

  • Cache

Od wygrania pistoletówki rozpoczęli gracze iNETKOXTV, wypracowując sobie niewielką przewagę ekonomiczną nad rywalem, zdobywając dzięki temu kolejny punkt. W następnej rundzie, gdy obie drużyny grały z pełnym wyposażeniem, lepsi okazali się reprezentanci Team Replay, którzy wygrali kolejne dwie batalie (2:3). Po tym zdecydowanie inicjatywę przejęli reprezentanci iNETKOXTV, tworząc sobie coraz większą przewagę nad przeciwnym zespołem. Do końca pierwszej połowy „Koxy” zdominowali Team Replay, prowadząc przy zmianie stron z wynikiem 11:4. Po zmianie ról, grając jako antyterroryści, zawodnicy Team Replay okazali się lepsi w pistoletówce, lecz kolejny punkt pada łupem iNETKOXTV. Ostatecznie to „Koxy” wygrywają drugą mapę i całe spotkanie, awansując do ćwierćfinałów GEFORCE CUP.

Więcej informacji odnośnie reszty ćwierćfinalistów znajdziecie na www.esportnow.pl/2016.