W pierwszym półfinałowym starciu turecka formacja Space Soldiers stanęła do walki ze szwedzkim Gatekeepers, stawką spotkania jest udział w finale turnieju GEFORCE CUP 2017.

Jako pierwsi na główną scenę turnieju we Wrocławiu weszli reprezentanci Space Soldiers, który w swoim półfinałowym pojedynku stanęli do walki ze szwedzkim składem Gatekeepers. Szwedzi wczoraj wyeliminowali europejski skład PENTA, który był jednym z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. Sprawdźmy zatem, jak przebiegał proces wybierania map tego spotkania.

7. Decydującą mapą będzie Nuke

Pierwsza mapa: Cache – Sweden Gatekeeperst 7:16 Space Soldiers Turkey (6:9; 1:7)

Spotkanie lepiej rozpoczęli reprezentanci Gatekeepers, jednak tureckie Space Soldiers szybko przyszło z odpowiedzią. Obie drużyny nie pozwalały sobie na zbyt wiele, a wynik niewiele się zmieniał, co chwile jeden z zespołów doprowadzał do wyrównania. Pod koniec pierwszej połowy nieco więcej wiatru w żagle nabrali Turcy, którym udało się trochę odskoczyć z wynikiem. Po zmianie stron przedłużyli jednak zwycięską serię, totalnie dominując swoich rywali. Mimo wielu prób ze strony Szwedów nie udało im się powrócić do normalnego toku spotkania i ostatecznie przegrali pierwszą mapę.

Druga mapa: Mirage – Sweden Gatekeeperst 9:16 Space Soldiers Turkey (7:8; 2:8)

Na drugiej mapie od wygranej pistoletówki rozpoczęli szwedzcy zawodnicy, którym udało się zwyciężyć również w następnej rundzie. Reprezentanci Space Soldiers szybko przyszli z odpowiedzią i odrobili wynik, przejmując jednocześnie inicjatywę. Idąc za ciosem tureccy zawodnicy zdobyli sporą przewagę, jednak przed zmianą stron Szwedzi zniwelowali straty do minimum. Początek drugiej połowy należał do graczy z Turcji, którzy nabrali bardzo mocnego wiatru w żagle. Coraz bardziej przybliżali się do zwycięstwa i upragnionego awansu. Ostatecznie spełnili swoje cele i stali się pierwszym finalistą turnieju GEFORCE CUP 2017.