W ostatnim spotkaniu dzisiejszego dnia akademia szwedzkiej organizacji fnatic stanęła do walki z zespołem Red Reserve, do którego niedawno dołączył Mikail 'Maikelele' Bill.

Na sam koniec tego dnia została nam przysłowiowa wisienka na torcie. Dosłownie na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju GEFORCE CUP 2017 dowiedzieliśmy się, że w barwach Red Reserve wystąpi Mikail 'Maikelele' Bill, który jest znany większości fanów tej popularnej gry. Wraz z resztą drużyny Mikail zmierzy się w ćwierćfinałowym spotkaniu z akademią jednej z najsłynniejszych organizacji esportowych – fnatic. Sprawdźmy, jak przebiegał proces wybierania map.

  1. Sweden fnatic Academy odrzuca Overpass
  2. Sweden Red Reserve odrzuca Cache
  3. Sweden fnatic Academy wybiera Cobblestone
  4. Sweden Red Reserve wybiera Mirage
  5. Sweden fnatic Academy odrzuca Inferno
  6. Sweden Red Reserve odrzuca Nuke
  7. Decydującą mapą będzie Nuke

Pierwsza mapa: Cobblestone – Sweden Red Reserve 16:6 fnatic Academy Sweden (10:5; 6:1)

Ostatnie spotkanie ćwierćfinałowe rozpoczęło się mocno jednostronnie, Red Reserve w roli terrorystów całkowicie zdominowało swoich przeciwników, którzy bezradnie próbowali odeprzeć któryś z ataków. Siedem rund z rzędu zdobyła formacja pod wodzą Mikaila 'Maikelele' Billa, który w kolejnych rundach wykonał dwie niesamowite akcje w pojedynkę. Mimo słabego początku fnatic Academy udało się odbić odrobinę przed zmianą stron, jednak wynik wciąż był mocno jednostronny. Drugą połowę od wygranej pistoletówki rozpoczęli reprezentanci szwedzkiej potęgi, jeżeli chodzi o organizacje esportowe. Jednak była to ostatnia runda, jaką zdobyli na tej mapie. Ostatecznie Red Reserve zwyciężyło na pierwszej mapie dzięki bardzo dobrej grze całego zespołu.

Druga mapa: Mirage – Sweden Red Reserve 16:6 fnatic Academy Sweden (10:5; 6:1)

Na początku tym razem ponownie lepsi byli reprezentanci Red Reserve, którzy rozpoczęli od wygranej rundy pistoletowej. Zdobyta dzięki temu przewaga ekonomiczna pozwoliła szwedzkim zawodnikom na zdobycie kolejnych dwóch rund. W momencie zakupienia pełnego wyposażenia przez terrorystów udało im się zdobyć jeden punkt, jednak ponownie na dobre tory powrócili Mikail 'Maikelele' Bill oraz jego koledzy. Zaczęli oni powtarzać sytuację z pierwszej mapy, kiedy to wypracowali sobie solidne prowadzenie. Po zmianie stron fnatic Academy dalej nie mogło znaleźć pomysłu na zaskoczenie świetnie dysponowanych rywali. Reprezentanci Red Reserve pewnie dociągnęli te spotkanie do końca, stając się jednocześnie ostatnim półfinalistą turnieju we Wrocławiu. Już jutro zmierzą się oni z polskim zespołem Kinguin.