GeForce CUP 2017 to turniej CS:GO, który odbędzie się w dniach 27-28 maja we Wrocławiu podczas ESPORT NOW 2017. Wczoraj poznaliśmy ostatnią drużynę, która przyjedzie do Polski, więc przyszedł czas wylosować pary ćwierćfinałowe.

W otwartych kwalifikacjach do turnieju wzięło naprawdę sporo drużyn z wielu krajów Europy. W czterech rundach eliminacji wyłonione zostało osiem zespołów, które awansowały do zamkniętych kwalifikacji. Wśród nich znalazły się aż trzy polskie ekipy. Wszyscy zostali podzieleni na dwie grupy, a z każdej z nich do głównego turnieju mogły awansować dwie drużyny.

Z grupy A awansowało fightclub po dwóch szybkich meczach najpierw z Pompa Team.Black, a następnie z PRIDE. Drugim zespołem, który przyjedzie do Wrocławia okazało się bułgarskie Outlaws. Zmagania w grupie zaczęli od przegranej z PRIDE, co mocno podniosło na duchu polskich kibiców. Outlaws jednak po pokonaniu Pompa Team.Black odrobiło lekcje i nazajutrz wygrali z podopiecznymi Piotra Lipskiego w bardzo wyrównanym meczu.

Natomiast pierwszą drużyną z grupy B, która wywalczyła sobie awans było The Imperial. Jak się okazuje również bułgarska ekipa, pokonała na swojej drodze PASSIONS oraz Samsung4Gamers by Inetkox. Wciąż mieliśmy szansę zobaczyć na turnieju kolejną polską drużynę, lecz wczoraj podopieczni Patryka Dzięcioła polegli w ostatecznym starciu ze Szwedami z PASSIONS. W tym meczu klasę pokazał snatchie wielokrotnie ratując swój zespół, lecz przegrywając obydwie rundy pistoletowe jest naprawdę ciężko wygrać mecz.

Po ostatnim spotkaniu w kwalifikacjach odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych, a wyglądają one następująco:

European Union PENTA Sports vs. Sweden fightclub

Turkey Space Soldiers vs. Bulgaria Imperial

Poland Team Kinguin vs. Bulgaria Outlaws

Sweden Fnatic Academy vs. Sweden PASSIONS

Jak widać w turnieju GeForce CUP 2017 weźmie udział tylko jedna polska ekipa, która została bezpośrednio zaproszona. Jednak oprócz zawodników Kinguin podczas ESPORT NOW 2017 wystąpi jeszcze jeden Polak, a mianowicie Paweł „innocent” Mocek, który gra pod banderą PENTA Sports.