Już dziś wieczorem rozpoczną się rozgrywki w ramach IEM Oakland 2016, które odbędzie się w Oakland na terenie Stanów Zjendoczonych. W walce o główna nagrodę wysokości 125 000 USD weźmie udział dwanaście drużyn.

Łączna pula nagród tego turnieju wynosi aż 300 000 USD. Dwanaście drużyn zmierzy się w dwóch grupach, z których najlepsze trafią do półfinału. Dwie kolejne, które uzyskają najlepsze wyniki z każdej z grup trafią do ćwierćfinałów rozgrywek. Dodatkowo ESL postanowiło wynagrodzić każde zwycięstwo w turnieju nagroda wysokości 1 000 USD. Rozgrywki w ramach IEM Oakland potrwają aż pięć dni. Zostaną rozpoczęte dziś wieczorem a zakończą się w nocy z 20 na 21 listopada. Poniżej przedstawiamy grupy, w których zmierzą się poszczególne zespoły.

Grupa A

Grupa B

CIS Natus Vincere
France G2
United States Liquid
Brazil Immortals
Denmark Astralis
China TyLoo

Brazil SK
United States Cloud9
Sweden NiP
European Union mousesports
European Union FaZe
Denmark Heroic

Rozgrywki w ramach tego turnieju rozpoczną się już dziś o godzinie 19.30. Mecz otwarcia będzie należał do składu Natus Vincere, który zmierzy się z formacją Liquid walcząc w formacie BO1. Te dwie formacje rozpoczną rozgrywki w grupie A. Pierwszy mecz grupy B zostanie rozegrany ponownie o godzinie 19.30 dnia następnego, pomiędzy drużyną Heroic, a składem SK. Dwa ćwierćfinały zostaną rozegrane w sobotę w późnych godzinach wieczornych. Na niedzelę do rozegrania pozostają półfinaly oraz wielki finał, który planowany jest na godzinę 3.00 w poniedziałkową noc.

Przejdźmy zatem do obsady komentatorskiej, która pojawi się podczas tego turnieju, aby umilać nam czas w trakcie oglądania meczy.

United Kingdom OJ Borg – prowadzący

United States John „Blu” Mullen – reporter
United Kingdom Alex „Machine” Richardson – desk host
Serbia Janko „YNk” Paunović – analityk
United States Sam „DaZeD” Marine – analityk

United Kingdom Henry „HenryG” Greer – komentator
Canada Matthew „Sadokist” Trivett – komentator
Denmark Anders „Anders” Blume – komentator
United States Auguste „Semmler” Massonnat – komentator
United States Jason „moses” O'Toole – komentator
United Kingdom Lauren „Pansy” Scott – komentator
United States Heather „sapphiRe” Garozzo – obserwator
United States DJ „Prius” Kuntz – obserwator

Warto wspomnieć, iż cztery z uczestniczących w tym turnieju drużyn dostały się do rozgrywek, dzięki ich zwycięstwom w ramach iBUYPOWER Masters 2016, które zostały rozegrane w miniony weekend. Tymi drużynami są: Immortals, Cloud9, TyLoo oraz FaZe.

Nadchodzące rozgrywki w ramach grupy A, które zostaną rozegrane w formacie BO1:

19.30 – Natus Vincere vs. Liquid
19.30 – Immortals vs. TyLoo
20.45 – Astralis vs. G2
20.45 – Natus Vincere vs. TyLoo