DreamHack ZOWIE Open Winter 2016 zbliża się wielkimi krokami. Niedawno poznaliśmy listę komentatorów oraz analityków, którzy będą prowadzić dla nas tę imprezę. Dzisiaj nadszedł czas na rozlosowanie ośmiu drużyn do dwóch grup.

DreamHack to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie gier komputerowych. Już od wielu lat pod tym szyldem przeprowadzane są jedne z największych turniejów e-sportowych. W przypadku Counter-Strike: Global Offensive możemy powiedzieć tu o trzech majorach. Tradycji musi stać się zadość, więc i tym razem zmagania będą odbywać się w mieście, w którym znajduje się główna siedziba organizatora, czyli szwedzkim Jönköping.

dh
@Adela Sznajder | Dreamhack

DreamHack ZOWIE Open Winter 2016 rozpoczyna się już w najbliższy czwartek i potrwa do soboty. O nagrodę główną w wysokości $50 000 walczyć będzie osiem zespołów. Pięć z nich to drużyny europejskie, dwie pochodzą z Ameryki Północnej, a jedna z Australii. Niewątpliwie dla polskich kibiców najlepszą wiadomością jest fakt, iż podczas tego turnieju nie zabraknie reprezentantów z Polski! Będzie to nikt inny jak Team Kinguin. 

Rozgrywki grupowe będą się odbywać w systemie podwójnej eliminacji. Starcia w dolnej drabince, podobnie jak w przypadku playoffów, będą miały format BO3 (best-of-three). Zespoły, które zajmą pierwsze miejsce w grupie awansują bezpośrednio do fazy pucharowej. Kolejne dwie drużyny, które pozostaną na placu boju będą rywalizować o drugą pozycję, która zapewni im awans.

GRUPY

GRUPA „A”

  • Denmark Team Dignitas
  • Sweden GODSENT
  • CIS FlipSid3
  • Poland team Kinguin

GRUPA „B”

  • United States Cloud9
  • United States OpTic Gaming
  • Kazakhstan Gambit Gaming
  • Australia Renegades

HARMONOGRAM

Czwartek, 24.11.2016

12:30 – Denmark Team Dignitas vs Team Kinguin Poland – BO1
14:00 – United States Cloud9 vs Renegades Australia – BO1
16:30 – Sweden GODSENT vs FlipSid3 CIS – BO1
18:00 – United States OpTic Gaming vs Gambit Gaming Kazakhstan – BO1
19:30 – Mecz wygranych grupy „A” – BO1
20:00 – Mecz wygranych grupy „B” – BO1

Piątek, 25.11.2016

12:00 – Mecz eliminacyjny grupy „A” – BO3
15:00 – Mecz eliminacyjny grupy „B” – BO3
18:00 – Mecz decydujący grupy „A” – BO3
21:00 – Mecz decydujący grupy „B” – BO3

Sobota, 26.11.2016

11:00 – Pierwszy półfinał – BO3
14:00 – Drugi półfinał – BO3
18:00 – Wielki Finał – BO3

Podczas tego turnieju emocji z pewnością nie zabraknie. Na pewno najbardziej liczymy na Polaków Team Kinguin. Patrząc jednak na ich rywali, możemy być pewni, że to nie podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego są faworytami. O to miano walczą między sobą dwie znakomite w ostatnim czasie drużyny. Mowa tu oczywiście o Team Dignitas oraz o Cloud9. Wydaje się, że Amerykanie mają prostszą drogę do fazy pucharowej, czego nie mogą powiedzieć Duńczycy. Poza Kinguin, w swojej grupie maja jeszcze szwedzkie GODSENT. Szykują się naprawdę zaciekłe pojedynki!

Źródło: HLTV.org