Niemiecka organizacja GamerLegion wchodzi na scenę Counter-Strike: Global Offensive. Włodarze przyjęli pod swoje skrzydła skład Adila „ScreaMa” Benrlitoma, który występował dotychczas pod nazwą Uruguay.

Formacja Uruguay powstała w lutym i od tego momentu pięła się w światowych rankingach występując w internetowych rozgrywkach. Nie obyło się również bez problemów kadrowych, ponieważ niedługo po ogłoszeniu piątki, ze składem pożegnał się William „draken” Sundin, który jest obecnie zmiennikiem w Ninjas in Pyjamas. Ex6TenZ i spółka rywalizowali jednak dalej, korzystając z pomocy między innymi gruxa i nawwka.

Jak się okazało, właśnie Tim „nawwk” Jonasson będzie na stałe częścią drużyny, która dołączyła do GamerLegion. Został on wykupiony z x6tence Galaxy, gdzie kilkukrotnie pokazywał się na międzynarodowych turniejach. Jednym z nich był zeszłoroczny DreamHack Winter – tam szwedzki gracz osiągnął rating 1.20.

Kevin „Ex6TenZ” Droolans przyznał, że jest bardzo szczęśliwy z powodu znalezienia nowej organizacji. Z niecierpliwością czeka również na swój debiut w roli prowadzącego w międzynarodowym zespole, bowiem dotychczas Belg prezentował swoje umiejętności tylko we francuskojęzycznych drużynach. Pierwszą szansą do zobaczenia GamerLegion na LAN-ie będą rozpoczynające się dziś finały United Masters League. ScreaM i spółka zagrają spotkanie o godzinie 15:00, a ich rywalem będzie Valiance. Ponadto, zawodnicy pojawią się również na Charleroi Esports, gdzie w gronie ich potencjalnych przeciwników znajduje się Virtus.pro.

Skład GamerLegion wygląda następująco:

  • Belgium Adil „ScreaM” Benrlitom
  • Belgium Kevin „Ex6TenZ” Droolans
  • Sweden Hampus „hampus” Poser
  • Sweden Tim „nawwk” Jonasson
  • Estonia Kevin „HS” Tarn
  • Sweden Christian „chrille” Lindberg (trener)