Zwycięstwo na IEM Katowice zadziałało jak rakieta odrzutowa doczepiona do Gambit – rosyjski zespół awansował aż o 11 pozycji i obecnie plasuje się tuż za podium. Finalista – Virtus.pro – wskoczyło zaś na niższy stopień „pudła”.

Region CIS przejmuje ten fi… ten ranking! Po finale IEM-u Katowice to właśnie ta część świata ma najwięcej przedstawicieli w TOP10, a podium i okolice są wręcz zdominowane przez tamtejszych graczy. Nie jest to jednak zaskoczenie, gdyż tegoroczna odsłona katowickiego turnieju będzie zapamiętana jako właśnie pokaz siły CIS. Virtus.pro i Gambit notują swoje najlepsze pozycje od lat, Na'Vi punktowo jest coraz bliżej Astralis. Przyszłe tygodnie będą naprawdę ciekawą walką o szczyt. Co jeszcze się ciekawego wydarzylo? G2 wskoczyło d oTOP10, Spadły zaś notowania OG, które po utracie NBK-a osunęło się na aż 17. pozycję. Heroic jest drugim przegranym tegorocznego notowania – Duńczycy spadli o sześć miejsc i znajdują się na 14. lokacie.

  1. Denmark Astralis (=)
  2. Russian Federation Natus Vincere (=)
  3. Kazakhstan Virtus.pro (+3)
  4. Russian Federation Gambit (+11)
  5. France Vitality (-2)
  6. United States Liquid (-1)
  7. Germany BIG (-3)
  8. Russian Federation Spirit (-1)
  9. Brazil FURIA (+1)
  10. European Union G2 (+4)

Na polskiej scenie również kilka ważnych ruchów. Kolejny awans zaliczyło x-kom AGO, które w końcu zajmuje w miarę godne dla siebie miejsce – 44. pozycję. Jastrzębie jednak zapewne celują wyżej, ale wspinanie się po kolejnych szczeblach rankingu przypomina bardziej maraton niż sprint. Duży awans zanotowali także gracze Wisły Kraków, którzy podskoczyli o 13 oczek i zajmują już 56. miejsce.

17. European Union/Poland OG/mantuu (-5)
35. European Union/Poland ENCE/dycha (-1)

40. Poland Anonymo (=)

44. Poland x-kom AGO (+7)
47. Poland Izako Boars (-1)

53. Poland Styl Dunów (-1)

56. Poland Wisła Kraków (+13)

75. Poland Honoris (+2)

77. Poland PACT (+2)

85. Poland Illuminar (-11)

108. Poland Pompa Team (=)
160. Poland TPT (-1)