Zgodnie z oczekiwaniami, dwie najwyżej rozstawione drużyny grupy A spotkają się w tamtejszym finale. Z IEM-em Cologne pożegnały się za to dwie europejskie ekipy – Complexity i mousesports.

Piekielna forma Gambitu i G2

Te dwie drużyny, obok NIP-u, mają największą ochotę i zapewne szanse na zwycięstwo w IEM Cologne. Potwierdzenie tego otrzymaliśmy w piątek, kiedy to Gambit pokonał 2:1 NIP, a G2 2:1 BIG. Tym samym te dwie ekipy awansowały już do finału grupy A i zarazem zapewniły sobie miejsce w play-offach. Co ciekawe, w swoich półfinałowych spotkaniach przegrywały pierwsze mapy, a mimo to wychodziły z pojedynku obronną ręką. Tak jednak poznaje się prawdziwych mistrzów. Szczególne wrażenie zrobiło G2 – po porażce na Duście NiKo i spółka szybko się podnieśli i wręcz rozjechali BIG. Jak inaczej można nazwać wyniki 16:1 i 16:4? Podobnie zresztą zrobiło Gambit, tylko z NIP-em. Co ciekawe, najgorszym zawodnikiem na serwerze był device – jego rating wyniósł zaledwie 0.71. To jego jedno z najgorszych spotkań od lat. Snajper z przeciwka – sh1ro – pokazał miejsce w szeregu bardziej doświadczonemu koledze.

Complexity i mousesports jadą do domu

Trzeba przyznać, że mało kto spodziewały się takiego scenariusza, w którym Myszy jadą jako pierwsze do domu. Ropz i spółka byli w ostatnim czasie na fali wznoszącej, wydawało się, że mogą namieszać w Kolonii. Tymczasem doświadczone Liquid po maratonie na Inferno, które zakończyło się wynikiem 28:25, odsyła mouz do domu jako pierwszą drużynę ze stawki. To samo czekało Complexity, które co prawda wygrało pierwszą mapę z Virtus.pro, ale później zawiodło na dwóch kolejnych. To wszystko mimo znakomitej formy blameFa.

Kto następny do ostrzału?

Dzisiaj skupimy się bardziej na rywalizacji w grupie B. Tutaj z turniejem może pożegnać się egzotyka, czyli australijskie Renegades, brazylijskie FURIA, a także Spirit i FaZe. Ponadto poznamy drużyny, które awansują dalej. Tutaj obejrzymy duńsko-duński pojedynek czy rywalizację ZywOo kontra s1mple, która nie jest już tak ciekawa, jak 2020 roku, ale nadal powinna elektryzować duże grono kibiców.

Harmonogram spotkań:

  • 13:30 Australia Renegades – Brazil FURIA
  • 13:30 European Union FaZe – Russian Federation Spirit
  • 16:45 Russian Federation Natus Vincere – France Vitality
  • 16:45 Germany BIG – United States Liquid
  • 20:00 Sweden NIP – Cambodia Virtus.pro
  • 20:00 Denmark Astralis – Denmark Heroic