DreamHack Open November dobiegł końca. W finale po czterech mapach zwycięstwo w starciu Gambit kontra Spirit wpadło na konto Abaya „Hobbit” Khassenova.

Droga reprezentantów Spirit oraz Gambit do Wielkiego Finału DreamHack Open November 2020 była identyczna. Zarówno jedni, jak i drudzy podczas fazy grupowej osiągnęli bilans 2/0. Ci pierwsi pokonali flowskola Apeks, a drudzy Illuminar Gaming Nemige. Kiedy przyszło im rywalizować w play-offach – podopieczni Nikolaya „Certus” Poluyanova wygrali 2:0 przeciwko ekipie Janusza „Snax” Pogorzelskiego, a zespół Dmitry'ego „sh1ro” Sokolova zwyciężył tym samym rezultatem z AGF.

W finałowym spotkaniu – Spirit vs. Gambit faworyt według światowego rankingu HLTV nie dał sobie rady. Gambit Esports, które bez dwóch zdań przeżywa obecnie świetny okres, po czterech mapach cieszyło się z triumfu nad rywalem i jednocześnie zastrzyku finansów w postaci $50 000, które należało im się za zajęcie pierwszej pozycji w zmaganiach.

Dla Gambit to już 10. sukces w postaci najwyższego stopnia podium podczas potyczki w tym roku. Kolejnym wydarzeniem, w którym zobaczymy rosyjską paczkę będzie DreamHack Masters Winter. Zawody wystartują 30. listopada.