Internetowy twórca pokazuje jak pozyskuje informacje, którymi później dzieli się ze swoimi fanami. Ujawnia również dodatkowe przecieki o Source 2.

Gabefollower zyskał w internecie popularność dzięki wyciąganiem na światło dzienne z pozoru tajnych informacji dotyczących Counter-Strike'a. Wielokrotnie dobrze zapowiadał kiedy pojawią się jakieś aktualizacje oraz czego możemy się z nich spodziewać. Nie tak dawno ujawnił, że według niego Valve wzmożyło pracę nad przeniesieniem CS:GO na silnik Source 2, wszak przyłapał deweloperów nad testowaniem map z dopiskiem „s2”.

Dziś Gabefollower opublikował film, w którym wyjaśnia skąd wziął takie informacje – wykorzystał lukę w platformie Steam. Jak wszyscy dobrze wiemy, lista znajomych w tym luncherze pokazuje nam różne informacje dotyczące rozgrywki naszych kolegów, a w przypadku CS:GO jest to również mapa czy wynik. Twórca internetowy wraz ze swoimi kolegami odkryli, że takie informacje można wyciągnąć nawet jeśli kogoś nie ma się w znajomych, a nawet gdy ta osoba posiada profil prywatny na Steam. Dzięki temu mogli śledzić twórców CS:GO i niemalże dosłownie patrzeć im na ręce.

Co odkryli? Najnowszą informacją jest fakt, że Counter-Strikem zajął się Robin Walker. Jest to osoba, która pracuje w Valve od ponad dwudziestu czterech lat i jest dosłownie prawą ręką Gabe'a Newella. Założyciel występował z nim u swojego boku podczas wywiadów towarzyszących premierze ich najnowszej gry Half-Life: Alyx. Co ciekawe, według źródeł, Robin Walker zajmuje się wyłącznie grami stworzonymi na silniku Source 2, co wskazuje, że CS:GO koniec końców otrzyma drugą młodość. Robin w samym tylko czerwcu odpalał CS-a dziewiętnaście razy.

Oto film, w którym możecie dowiedzieć się więcej: