Po niecałym tygodniu znamy kolejne informacje na temat listopadowego wydarzenia IEM Oakland odbywającego się w The Oracle Arena. Formacja G2 Esports oficjalnie została ogłoszona szóstym uczestnikiem turnieju.

Znajdujemy się już na półmetku. Mimo że, listopad wciąż wydaje się odległy to wiele kibiców czeka na ogłoszenie szczęśliwej dwunastki. Do tej pory wiemy, że do Stanów Zjednoczonych z pewnością pojadą takie zespoły jak: Virtus.pro, SK Gaming, Astralis, Team Liquid oraz G2. Kto zajmie kolejne spoty? Na tę wiadomość, jak również na resztę szczegółowych informacji dotyczących IEM Oakland będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać i uzbroić się w cierpliwość. Czujemy jednak, że będzie to wyjątkowe wydarzenie.

G2 ostatnio zajęło 11-14 miejsce podczas ELEAGUE Season 1 oraz 13-16 na ESL One: Cologne 2016. Wcześniej możemy odnotować ich zwycięstwo podczas Esports Championship Series Season 1 – Finals, gdzie wygrali 250,000$ będąc ponad szwedzką formacją fnatic, TSM oraz ex-Luminosity Gaming. Im więcej kart odkrywa ESL tym bardziej jesteśmy przekonani, że IEM Oakland będzie wysokiej klasy wydarzeniem.