G2 od kilku dni przebywa na bootcampie w nowym składzie. Dziś do sieci trafiło oficjalne ogłoszenie nowych graczy w organizacji Carlosa „ocelote” Rodrígueza.

Po kolejnym nieudanym występie G2 Esports w tym roku, który miał miejsce podczas IEM Cologne, zapadła decyzja, aby w okresie wakacyjnym dokonać zmian w składzie. Na ławkę rezerwowych trafił Aleksi „Aleksib” Virolainen, któremu klub pozwolił rozejrzeć się za innymi opcjami, a po Audrica „JACKZ” Juga, który też wylądował poza podstawową piątką, sięgnęło HEET. W zespole trenowanym przez Rémy'ego „XTQZZZ” Quoniama zrobiły się dwa wolne miejsca, które zajął duet Justin „jks” Savage & Rasmus „HooXi” Nielsen.

G2 ma zatem na pokładzie nowych riflerów, z czego drugi z wymienionych to oczywiście prowadzący. Wspomnianą rolę przejął HooXi, który dowodził też w swojej poprzedniej ekipie – Copenhagen Flames. Razem z duńską formacją był w stanie wypracować kilka imponujących wyników. Pytanie czy odnajdzie się tak dobrze w innym otoczeniu, w którym co warto podkreślić – będzie musiał IGL-ować w języku angielskim, gdyż jest to drużyna międzynarodowa. Dla jksa zasilenie takiej paczki to powrót do stałej rywalizacji na najwyższym poziomie. Odkąd przestał grać pod banderą Complexity zaliczył tylko jedno wydarzenie – IEM Katowice 2022. Wówczas będąc stand-inem w FaZe zdobył prestiżowe trofeum pokonując swoją obecną organizację w finale.

Na papierze G2 Esports ponownie stworzyło dywizję, która powinna liczyć się w grze o najważniejsze puchary. Wiemy jednak, jak to bywało w przeszłości w przypadku tego klubu. Serwer wszystko zweryfikuje. Pierwszym sprawdzianem podopiecznych XTQZZZ będzie BLAST Premier Fall Groups, w którym 20. sierpnia na start zmierzą się z Liquid.

Odświeżony skład G2 wygląda tak:

  • Bosnia and Herzegovina Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač
  • Bosnia and Herzegovina Nemanja „⁠huNter” Kovač
  • Russian Federation Ilya „⁠m0NESY⁠” Osipov
  • Denmark Rasmus „⁠HooXi⁠” Nielsen
  • Australia Justin „⁠jks⁠” Savage
  • France Rémy „⁠XTQZZZ⁠” Quoniam – trener